مدیر مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جهاددانشگاهی بوشهر بیان کرد:

ارتقای کیفیت آموزش‌های مهارتی حرفه‌ای پزشکی در بوشهر

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۱ کد : ۲۹۲۳۹ تجاری سازی و اشتغال
مدیر مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی در جهاددانشگاهی استان بوشهر از فعالیت این مرکز در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه سلامت و ارتقای کیفیت آموزش های مهارتی حرفه ای خبر داد.
ارتقای کیفیت آموزش‌های مهارتی حرفه‌ای پزشکی در بوشهر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی بوشهر، هدی دشتی با اشاره به اخذ مجوز مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی جهاددانشگاهی بوشهر از مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت گفت: این مرکز در راستای اهداف سامان‌دهی آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای نظام سلامت با استفاده از به‌روزترین یافته‌های علم پزشکی و ظرفیت‌های موجود در کشور و برای تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه سلامت و ارتقای کیفیت آموزش‌های مهارتی حرفه‌ای راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر برخی مراکز در سایه نبود نظارت و بدون کسب مجوز از وزارت بهداشت اقدام به برگزاری و صدور گواهینامه دوره‌های آموزشی مهارتی در حوزه سلامت کرده‌اند که خوشبختانه با اعلام سیاست‌های راهبردی و دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت به تمام استان‌ها، تنها مراکز دارای صلاحیت از مرکز ملی مهارتی وزارت بهداشت مجاز به برگزاری دوره‌های پیراپزشکی و پزشکی هستند و مدارک صادره از مراکز فوق مورد تایید است.

مدیر مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی در جهاددانشگاهی در ادامه گفت: اقدام جهت اخذ این مجوز، سال گذشته با حضور ارزیاب و کارشناسان مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی صورت گرفته که با حمایت های رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی و همچنین با حضور چند تن از اعضای محترم هیات علمی دانشگاه به‌عنوان هیات مدیره، این مرکز توانست به‌عنوان دومین مرکز آموزشی مهارتی حرفه‌ای علوم پزشکی در استان بوشهر بعد از مرکز آموزشی مهارتی و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی، راه‌اندازی شود.

دشتی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های حرفه‌ای بر مبنای استانداردها و ضوابط ابلاغ شده از سوی مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران بوده و محتوای این دوره‌ها نیز شامل فنون و مهارت‌های جدید که به علم پزشکی افزوده شده، دانش‌آموختگان واجد شرایط در زمینه‌های درمانی، کلینیکی و بالینی می‌توانند با بهره‌مندی از این فنون جدید، گواهی‌نامه دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعاملی که بین دانشگاه و جهاددانشگاهی وجود دارد، دوره‌های مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی در حال تدوین و اجرا است.

مدیر مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی در جهاددانشگاهی استان بوشهر تصریح کرد: تمام دوره‌های مهارتی و حرفه‌ای در سطوح مختلف توسط این مرکز برگزار می‌شود که ضمن تربیت نیروی انسانی متخصص و مهارتی در حوزه پزشکی به ایجاد اشتغال در حوزه پیراپزشکی کمک خواهد کرد.

هدی دشتی اظهار کرد: امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت بالای جهاددانشگاهی کشور در حوزه آموزشی پزشکی و پیراپزشکی بیش از پیش شاهد همکاری‌های میان بخشی در دانشگاه در جهت جذب فراگیران و همچنین همکاری و هم‌افزایی در راستای ارتقاء کمی و کیفی آموزش  در این مرکز باشیم.

کلید واژه ها: واحد بوشهر اشتغال


نظر شما :