با حضور رییس جهاددانشگاهی انجام گرفت؛

تقدیر از خدمات موسس مرکز اطلاع رسانی بازارکار جهاددانشگاهی

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۲۲:۵۱ کد : ۲۹۱۷۲ فرهنگی
طی مراسمی با حضور رییس جهاددانشگاهی از بیش سه دهه خدمات سیدکاظم حسینی مدیرکل سابق روابط عمومی این نهاد و بنیانگذار هفته نامه و مرکز اطلاع رسانی بازارکار جهاددانشگاهی تقدیر شد.
تقدیر از خدمات موسس مرکز اطلاع رسانی بازارکار جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، طی مراسمی که با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، دکتر علی منتظری رییس پژوهشکده علوم بهداشتی، دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی، دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری، مهندس علیرضا زجاجی مدیر کل حوزه ریاست جهادانشگاهی، دکتر علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید سعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ و تعدادی از مدیران ارشد این نهاد دوشنبه(25 اسفند ماه) برگزار شد، از بیش سه دهه خدمات مهندس سیدکاظم حسینی مدیرکل سابق روابط عمومی این نهاد و بنیانگذار هفته نامه و مرکز اطلاع رسانی بازارکارجهاددانشگاهی تقدیر شد.

دکتر طیبی در این مراسم با تقدیر از خدمات مهندس حسینی گفت: از سال ۵۹ که این مجموعه تشکیل شد همه با عشق و علاقه تلاش کردیم تا در حوزه فرهنگی، علمی و آموزش مفید عمل کنیم.

وی با بیان اینکه آقای حسینی تعصب خاصی به جهاددانشگاهی داشته و دارند و تلاش کرده‌اند که به بهترین نحو، کار و تلاش داشته باشند گفت: با توجه به سخت کوشی ایشان متاسفانه مبتلا به بیماری شدند و اکنون به اجبار می‌خواهیم ایشان را بازنشسته کنیم، چون سلامتی ایشان برای ما مهم است. ولی پس از بازنشستگی ایشان، باز هم باید از رهنمودهایشان بهره مند شویم.

رییس جهاددانشگاهی افزود: امیدوارم که مهندس حسینی سال‌های سال در کنار خانواده سلامت باشند و ما نیز بتوانیم از وجود ایشان بهره ببریم.

در ابتدای این مراسم دکتر بیجندی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی با پاسداشت سه دهه خدمات مهندس حسینی، درباره این فعال رسانه گفت: اگر آقای حسینی را نماد اشتغال کشور بنامیم سخنی به گزاف نگفته‌ایم. یکی از دوستان می‌گفت که ما بازنشستگی نداریم، سبک دوشی داریم و امروز نیز سبک دوشی ایشان را قدر می‌نهیم.

همچنین دکتر علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم بیان کرد: امروز قصد پاسداشت عزیزی رسانه‌ای از بنیاد جهاددانشگاهی را داریم که بنیان هفته نامه موفق بازارکار را گذاشت؛ نشریه‌ای که افراد زیادی از طریق آن مشغول کار شدند و برای خود باقیات و الصالحات بسیار به جا گذاشت. این جانباز عزیز انقلاب اسلامی که روزی در جبهه‌های نبرد با نیروی بعثی مبارزه می‌کرد، قلم به دست گرفت و سال‌ها با قلم خود به نفع نظام و جوانان نوشت .
وی در پایان سخنانش گفت: به سهم خودم از تلاش‌های ایشان تشکر می‌کنم. خداوند به ایشان سلامتی و طول عمر عطا فرماید.

دکتر محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهادانشگاهی نیز از تلاش‌ها و زحمات مهندس سیدکاظم حسینی تشکر کرد و در جملاتی کوتاه خاطرنشان کرد: هر موضوعی که هر بار آقای حسینی به آن ورود می کردند، با جانِ دل آن را انجام می دادند و با پیگیری‌های خود کار را به ثمر می‌رساندند.

مهندس علیرضا زجاجی مدیر کل حوزه ریاست  جهادانشگاهی هم در مراسم پاسداشتِ خدمات مهندس حسینی چنین عنوان کرد: سازمان‌های پیشتاز و پیشگام فضایلی دارند؛ از جمله اینکه کادرهای آنها را همه جانبه می‌نامند و در عین حال کار را با کمترین هزینه به ثمر می‌رسانند. سازمان جهاددانشگاهی این خصایص را داراست و یکی از افرادی که همه جانبه عمل می‌کرد، آقای مهندس حسینی بود. امیدواریم هر جا که هستند موفق باشند و بتوانیم از تجربیات و رهنمودهای ایشان استفاده کنیم.

دکتر علی منتظری رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی دیگر سخنران مراسم بود که سخنان کوتاهی گفت: تلاش‌ها و خدماتی که آقای حسینی در این مدت داشته اند، واقعا ماندگار هستند. نقش آقای حسینی در شکل گیری روابط عمومی و ترویج فرهنگ جهاد، اساسی بود. ایشان شب و روز، وقت و بی وقت تلاش می‌کردند و ما سپاسگزار ایشان و حمایت‌های خانواده‌شان هستیم.

دکتر ابوالقاسم رئیسی مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی با اشاره به اقدامات ارزشمند مهندس حسینی به عنوان اولین مدیرکل روابط عمومی  جهاددانشگاهی گفت: نشریه پیام جهاد و سایت های اطلاع رسانی جهاددانشگاهی در زمان مدیریت مهندس حسینی در روابط عمومی جهاددانشگاهی بنیان نهاده شد.

وی با بیان اینکه مهندس حسینی اقدامات بسیاری برای جهاددانشگاهی انجام دادند و همچنان در خدمت ایشان و نیازمند مشورت‌ها و راهنمایی هایشان هستیم گفت: امیدوارم بتوانیم از رهنمودهای ایشان بهره‌مند شویم. ایشان متعهدانه در حوزه ارتباطات و رسانه کار کردند و دشواری های بسیاری که تحمل کردند، به علت همین پیگیری‌ها و تلاش‌های بی وقفه ایشان بود.

سهیلا کلامی، از همکاران جهاددانشگاهی در حوزه بازارکار هم اظهار کرد: من افتخار همراهی و همکاری با دکتر حسینی را طی سال‌های فعالیتم داشتم و اخلاق کاری و روابط انسانی را از ایشان یاد گرفتم. در بخش اشتغال که در آن فعال بودم هنوز افراد زیادی تماس می‌گیرند که توسط این مجموعه صاحب شغل شده و به واسطه آن تشکیل خانواده داده‌اند . همیشه افتخار می‌کنم که در این بخش فعالیت کرده‌ام و امیدوارم فعالیت این مجموعه بتواند تداوم داشته باشد.

در پایان این مراسم، مهندس سیدکاظم حسینی اظهار کرد: از تمام کسانی که لطفشان شامل حال من بوده است، تشکر می کنم. خدا را شکر می‌کنم به لطف انقلاب، توفیق پیدا کردیم در یک فضای اسلامی در شرایطی کار کنیم که امکان ارائه خدمات بیشتر به کشورمان را داشته باشیم. آنچه که شامل حال ما شده توفیقی است که خداوند به ما ارزانی داشته است. سعی کردم آنچه در توانم بود را انجام دهم ولی احساس می‌کنم هنوز هم بدهی زیادی به شهدا و ایثارگران داریم.

بنیانگذار نشریه بازار کار یادآور شد: دوران طفولیت من در منطقه‌ای نفت خیز گذشت و شاید اگر به خاطر رشته تحصیلی ام نبود به تهران نمی‌آمدم. سرنوشت من از کودکی به گونه‌ای رقم خورد که با رسانه سر و کار داشتم. از همان زمان سرکی در کارهای سیاسی و اجتماعی می‌کشیدم که این امر تا دانشگاه ادامه پیدا کرد. فعالیت‌های رسانه‌ای ام ادامه داشت تا زمانی که شاخه اشتغال در جهاد به وجود آمد و توانستیم مجوز هفته نامه بازارکار را بگیریم.

مهندس حسینی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۲۳ شماره هفته نامه «بازار کار» منتشر شده است، در این زمینه خاطرنشان کرد: در این دوره که نشریه منتشر شده، لطف دوستان شامل حال ما بوده است و توجه دکتر طیبی باعث شد این نشریه همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. این در حالی است که بسیاری از نشریه‌ها موفق به ادامه حیات نشدند.

او ادامه داد: در کنار کار نشریه، بحث اطلاع رسانی در فضای مجازی و سایت را ادامه دادیم. با بضاعتی که داشتیم و پشتوانه نام نیک جهاد در جامعه، در برهه‌ای نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در سایت ثبت نام داشتیم. در بحث کاریابی نیز ۳۶ هزار نفر را ثبت نام کردیم. شکر خدا هفته نامه «بازارکار» قابل اعتماد بود و به عنوان یک نشریه خوش نام شناخته شد.

مهندس سید کاظم حسنی در پایان سخنانش تاکید کرد: احساس می‌کنم هیچ چیزی شخصا از خودمان نداریم و هر چه داریم از جهاد دانشگاهی است. زمانی که در بستر بیماری بودم، آقای طیبی لطف کردند و در کنارم بودند و امیدوارم جهاد همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب از آن به عنوان یکی از ستون‌های اصلی انقلاب یاد کردند، همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. همچنین امیدوارم با تصمیمی که به تازگی اتخاذ شده است، بخش فرهنگی و اشتغال همچنان مورد حمایت قرار گیرند.


( ۱ )

نظر شما :