در جلسه شورای علمی مطرح شد؛

مشارکت پژوهشگرانی از ۱۱ کشور دنیا در کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۲ کد : ۲۹۱۴۴ فرهنگی
نخستین جلسه شورای علمی کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، شنبه ۲۳ اسفندماه در سالن دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار شد.
مشارکت پژوهشگرانی از ۱۱ کشور دنیا در کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر

  به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ،  این جلسه با حضور دکتر سید سعید هاشمی دبیر علمی و  دکتر حامد علی اکبرزاده رییس کنفرانس و دیگر اعضای کنفرانس از جمله: مهندس علیرضا زجاجی، دکتر ابوالقاسم رئیسی، دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو، دکتر محمد صادق بیجندی، دکتر محمدرضا پورعابدی، دکتر ایوب دهقانکار، دکترعباس خامه‌یار، دکتر سعید پورعلی، دکتر محمد سلگی، دکتر سیدعلی‌اکبر هاشمی راد ودکتر عادل تقوی برگزار شد.

 در ابتدا دکتر علی اکبرزاده ضمن ارایه گزارشی از فراینداجرای کنفرانس و آمار آثار رسیده گفت: تا کنون بیش از 100 مقاله از 11 کشور به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است.

دکتر هاشمی گفت: با توجه به تغییرات و پیشرفت تکنولوژی در دنیا و نشرهای مختلف در دنیا براساس نگاه نو  و فناوری اطلاعات، نیاز به اجرای این کنفرانس در کشور احساس می شد که این کار در سال 99آغاز شد و با توجه به اینکه استقبال خوبی در داخل و خارج از کشور برای دور نخست این کنفرانس شده و مقالات ارسال شده از کشورهای مختلف است باید داوری آثار با سخت گیری جدی تری و با بهترین کیفیت انجام شود.

خانم دکتر عظیم زاده، ضمن تاکید بر کیفیت اجرای این کنفرانس گفت: باید نمایه های بین المللی را برای این کنفرانس دریافت کنیم و برای رسیدن به آن باید داوری آثار به بهترین شکل انجام شود . پراکندگی مقالات ارسال شده در این کنفرانس خوب است و این پراکندگی در داوری هم  باید رعایت شود.

دکتر میرزایی افزود: ارسال  بیش از 100 مقاله  برای این کنفرانس تخصصی بسیار قابل توجه است. ایشان پیشنهاد دادند در این کنفرانس از مالتی مدیا و چندرسانه ای هم در کنار بحث مکتوب استفاده شود.

در ادامه دکتر شاکری گفت: مقالات برای داوری باید دسته بندی شوند و فرآیند داوری و کاربرگ ها در قالب یک بسته دراختیار داوران قرار گیرد همچنین این کنفرانس داور بین المللی هم باید داشته باشد و عضو کمیته علمی نیز از شخصیت های خارجی و جهانی باشد.

دکتر شاه قاسمی، ضمن تقدیر از برگزاری این کنفرانس، نسبت به چاپ 6 مقاله برگزیده این کنفرانس در ژورنال های معتبر خارجی قول مساعد داد.

کلید واژه ها: سازمان انتشارات جهاددانشگاهی


نظر شما :