۲۸ آبان؛ آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی/ معرفی ۹ اثر برگزیده و ۲۰ اثر شایسته تقدیر

۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۴ کد : ۲۹۰۷ فرهنگی تاپ خبر
آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، همزمان با ایام برگزاری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ۲۸ آبان برگزار می شود.
۲۸ آبان؛ آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی/ معرفی ۹ اثر برگزیده و ۲۰ اثر شایسته تقدیر

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، در این مراسم که در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار خواهد 9 اثر برگزیده و 20 اثر شایسته تقدیر معرفی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
همچنین در این آیین از دکتر رضا داوری اردکانی به عنوان استاد خادم کتاب و حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل آذری به عنوان فعال حوزه کتاب و کتابخوانی تجلیل خواهد شد.
در این دوره از جشنواره، 631 عنوان کتاب به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که کتب علوم انسانی با 313 عنوان کتاب بیشترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داده است. کتاب های حوزه علوم پزشکی و دامپزشکی با 156 عنوان و کتاب های حوزه هنر و معماری با 49 عنوان کتاب در رده های بعدی قرار دارند.
جشنواره کتاب سال دانشجویی هر ساله همزمان با ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان با ارایه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود. 
این جشنواره از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با حمایت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، موسسه خانه کتاب، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شورای فرهنگ عمومی، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، موسسه آموزش عالی فناوران حکیم، دارالقران اهل بیت (ع)، دانشگاه امام صادق(ع) و آپارات برگزار می‌گردد.
گفتنی است، بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی 28 آبان از ساعت 9:30 تا 12 در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.


نظر شما :