وبینار علمی تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۶ کد : ۲۸۹۴۷ تجاری سازی و اشتغال
وبینار علمی تعاون و کارآفرینی که با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد.
وبینار علمی تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: محمد یاره رییس اداره تعاون استان کردستان در وبینار علمی تعاون و کارآفرینی که 17 اسفندماه با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد؛ اظهار کرد: یکی از اهداف تیم‌سازی شناخت درباره تیپ‌های شخصیتی برای بالا بردن میزان موثر بودنشان در تیم است به این معنی که می‌توان از توانایی افراد، تخصص، مهارت، کارایی و دانش آن‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

وی عنوان کرد: تیم‌سازی یکی از پایه‌های اصلی شروع استارتاپ‌ها است و اگر این تیم‌سازی و کارگروهی به شیوه اصولی صورت نگیرد مشکلات ناشی از آن منجر به نابودی فعالیت‌های آن‌ها در ایجاد کسب و کار می‌شود.

یاره افزود: در همه حوزه‌ها چه اقتصادی چه استارتاپی هم در ادارات و هم سازمان‌ها، کار تیمی و وجود روحیه جمعی و جمع‌گرایی و اعتقاد به کار گروهی از الزامات شاخص‌های این روند و فرآیند است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به این‌که یکی از مشکلات افراد جویای کار تامین سرمایه است، یادآور شد: یکی از راه‌های تامین سرمایه تشکیل گروه است که با تشکیل یک گروه هفت نفره و حتی صد نفره نیز می‌توان کسب و کار را با جمع‌آوری سرمایه‌های اندک راه‌اندازی کرد.

در ادامه این وبینار خزائی مدرس دانشگاه گفت: اختصاص سهم ۲۵ درصدی برای تعاونی‌ها در اقتصاد ملی مطابق برنامە پنجم توسعە برای توجە بە خلاقیت و نوآوری در شرکت‌های تعاونی و خروج از فضای سنتی بسیار ضروری است.

وی اظهار کرد: شرکت‌های تعاونی در برهەای از زمان کە عناوین مختلفی از جملە عصر دانش، عصرفراصنعتی، جامعە اطلاعاتی، عصر خلاقیت و نوآوری مطرح شدە است بایستی بتوانند خود را در جهت مدیریت تغییرات و دگرگونی‌های ژرف در جهان امروز آمادە کنند بە گونەای کە مدیریت و نوآوری اصل اساسی و از عوامل مهم بقای آن پذیرفتە شدە باشد.

وی در پایان با تاکید بر ایجاد بسترهای لازم در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، یادآور شد: این فرایند نیازمند یک فرهنگ و اندیشه آزاداندیشی و مهمتر از همه وجود نظام نوآوری و خلاقیت و مدیریت خلاقانه سازمان حمایتگر است.

کلید واژه ها: اشتغال واحد کردستان وبینار


نظر شما :