مرکز نیکوکاری و خدمات روانشناسی پویش در البرز افتتاح شد

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۲ کد : ۲۸۴۴۵ پژوهشی
مرکز نیکوکاری و خدمات روانشناسی پویش از سوی جهاددانشگاهی البرز در استان البرز راه‌اندازی شد.
مرکز نیکوکاری و خدمات روانشناسی پویش در البرز افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی البرز، احمدرضا فیروزی رییس جهاددانشگاهی البرز در حاشیه مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری و خدمات روانشناسی جهاددانشگاهی البرز که روز دوشنبه چهارم اسفند برگزار شد، با اشاره به این‌که همکاری جهاددانشگاهی با کمیته امداد سابقه دیرینه‌ای دارد، اظهار کرد: امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز نیکوکاری، همکاری با کمیته امداد که ارایه خدمات مطلوب به اقشار محروم و آسیب دیده را اولویت خود قرار داده، دو چندان شود.

این مسوول ادامه داد: جهاددانشگاهی با ارایه خدمات به جامعه هدف کمیته امداد بیگانه نیست و راه اندازی پنج دفتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین بخشی از اقدامات صورت گرفته در این خصوص بوده است.

وی اضافه کرد: البته جهاددانشگاهی سال‌های قبل نیز در قالب تفاهم‌نامه‌هایی ارایه خدمات مشاوره، کارآفرینی و آموزش به مددجویان کمیته امداد را در برنامه خود داشته است.

فیروزی با بیان این‌که جهاددانشگاهی در همکاری با کمیته امداد فارغ از مسایل سازمانی، نگاهی انسانی به حیطه فعالیت خود دارد، توضیح داد: امیدواریم با این راه‌اندازی این مرکز نیکوکاری بتوانیم گرهی از مشکلات جامعه هدف برداریم.

رییس جهاددانشگاهی البرز گفت: جهاددانشگاهی استان با اتکاء به ظرفیت‌ها و با بهره‌گیری از توان نیروهای متخصص و توانمند خود به ویژه گروه‌های پژوهشی «علوم شناختی»، و «آسیب‌شناسی اجتماعی» و «مرکز افکارسنجی»، آمادگی لازم برای افزایش همکاری با کمیته امداد در قالب طرح‌های پژوهشی، فرهنگی و مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف را دارد.

در ادامه این نشست، قائم مقام کمیته امداد استان البرز با اشاره به این‌که راه‌اندازی مرکز نیکوکاری جهاددانشگاهی گام موثری در راستای ارایه خدمات مطلوب به جامعه هدف کمیته امداد محسوب می‌شود، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در ابعاد علمی، پژوهشی، مددکاری و مشاوره حرف‌های جدی برای گفتن دارد و با تکیه بر این توانمندی‌ها می‌تواند گام‌های جدی برای حل مشکلات اقشار آسیب‌پذیر و محروم جامعه بردارد.

عزیزی توضیح داد: البته کمیته امداد در سنوات گذشته تجربه همکاری خوب و اثربخشی در زمینه ارایه مشاوره اشتغال به مددجویان کمیته امداد داشته و این تجربه زمینه‌ساز راه‌اندازی مرکز نیکوکاری و خدمات روانشناسی جهاددانشگاهی با عنوان "پویش" شده است.

در ادامه ابوالفضل فلاح قنبری معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز نیز با اشاره به این‌که جهاددانشگاهی یک نهاد رسمی با ظرفیت‌های بین‌المللی است، گفت: همکاری جهاددانشگاهی با کمیته امداد سابقه طولانی دارد و نتیجه بخش بودن این همکاری باعث شده کمیته امداد در صدد استفاده از ظرفیت‌های این نهاد در حوزه‌های مشترک کاری بیفتد.

فلاح قنبری تاکید کرد: در حال حاضر چندین مرکز نیکوکاری در البرز فعالیت دارد و این مراکز خدمات مناسبی به جامعه هدف ارایه می‌دهند.

وی افزود: امیدواریم با تعامل بیشتر با جهاددانشگاهی بتوانیم از خدمات تخصص و محله محور این نهاد در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شویم.

کلید واژه ها: واحد البرز پژوهشی افتتاح


نظر شما :