کتاب اقدام پژوهی برای آموزگاران چاپ و روانه بازار شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۰ کد : ۲۸۴۲۳ فرهنگی
کتاب «اقدام پژوهی برای آموزگاران» عنوان اثر تازه‌ای است که به قلم دانیل تومال و با ترجمه دکتر مظهر بابایی و ایوب روحی توسط جهاددانشگاهی استان کردستان منتشر شده است.
کتاب اقدام پژوهی برای آموزگاران چاپ و روانه بازار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، کتاب «اقدام پژوهی برای آموزگاران» عنوان اثر تازه‌ای است که به قلم دانیل تومال و با ترجمه دکتر مظهر بابایی و ایوب روحی توسط جهاددانشگاهی استان کردستان منتشر شده است.

این کتاب به دنبال این است که نشان دهد گسترش مهارت‌های علمی و عملی یا رویکردها و ابزار مناسب و جدید و حل مسایل، با استفاده از کاربرد مستقیم روش‌ها و مهارت‌ها در مدارس و مراکز آموزشی و یا محیط‌های واقعی و سر کلاس و به دست آوردن اطلاعات برای استفاده در کلاس‌های درس و نیز دادن آموزش لازم به معلمانی که درگیر تدریس هستند، از فواید اقدام پژوهی است. مشارکت معلمان هم‌ردیف و هم‌رشته از طریق اقدام پژوهی در یک طرح پژوهشی، باعث می‌شود که آنان اطلاعات و تجربه‌های خود را مبادله کنند. معلمان با اطمینان و احترام متقابل به یکدیگر در اقدام پژوهی مشارکت می‌جویند. از این رو، لازم است تا آن‌ها در طرح اقدام پژوهی به‌ضرورت آشنایی با فنون پایه پژوهشی اعتقاد داشته باشند.

کتاب اقدام پژوهی برای آموزگاران، اثر دانیل تومال، به‌نوبه‌ی خود، یکی از اهم منابع در این خصوص است که به مواردی از این قبیل در عمل و به‌صورت کاربردی می‌پردازد: نخست چیستی پژوهش‌های آموزشی و تاریخچه‌ی اقدام پژوهی با ذکر تحلیلی و گام‌به‌گام مراحل آن. سپس مساله‌محوری دانستن آن و ارایه روش‌های جمع‌آوری داده‌ها به کمک ابزارهای مختلفی مانند مصاحبه و مشاهده و تجزیه‌وتحلیل و تفسیر آن‌ها. سرانجام و در گام نهایی، حل مساله تعریف‌شده و ارزیابی آن، به‌صورت کاملا علمی، دقیق و آکادمیک و البته آسان.

کتاب حاضر در 297 صفحه در قطع رقعی با قیمت 45 هزار تومان در اسفندماه 99 توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان با شماره تماس 33287517-087 تماس حاصل کنند.

کلید واژه ها: کتاب فرهنگی واحد کردستان


نظر شما :