کتاب «الگوی تصمیم‌گیری چندمعیاره» وارد بازار نشر شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۱ کد : ۲۸۳۹۲ فرهنگی
کتاب«الگوی تصمیم‌گیری چندمعیاره - روش‌ها، مثال‌ها و پیاده‌سازی پایتون» نوشته جیسون پاپاتانیسیو و نیکولاس پلاسکاس با ترجمه دکتر حسین شبانی و دکتر روح اله عباسی شورشجانی توسط انتشارات جهاددانشگاهی قم منتشر شد.
کتاب «الگوی تصمیم‌گیری چندمعیاره» وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قم، دکتر حسین شبانی از مترجمان کتاب "الگوی تصمیم‌گیری چندمعیاره - روش‌ها، مثال‌ها و پیاده‌سازی پایتون" با اشاره به این که در دنیای واقعی، تصمیم گیرندگان باید معیارهای مختلفی را در تصمیم گیری لحاظ کنند و در این راه باید از روش‌های توسعه داده شده و علمی موجود بهره بگیرند گفت: کتاب " الگوی تصمیم‌گیری چند معیاره روش‌ها، مثال‌ها و پیاده‌سازی پایتون" نوشته "جیسون پاپاتانیسیو و نیکولاس پلاسکاس" است که به عنوان منبع بسیار مناسبی برای آشنایی با روش‌های مشهور در تصمیم‌گیری چند معیاره، مانند VIKOR, TOPSIS, PROMETHEE, SIR, AHP, Goal Programming شناخته می‌شود.   

شبانی ادامه داد: اگرچه تاکنون کتاب‌های مختلفی در این زمینه منتشر شده است اما یکی از نوآوری‌های این کتاب که در 250 صفحه و با قیمت 50 هزارتومان عرضه می شود، این است که در ارایه هر روش از روش‌های اشاره شده، محورهای زمینه‌های نظری روش و ارائه تجزیه و تحلیل مناسبی از آن، مثال‌های عددی متنوع و گویا برای درک بهتر روش و کدهای کامپیوتری به زبان Python برای هر روش به عنوان سه محور اساسی آموزش داده می‌شود.

دکتر روح‌اله عباسی شورشجانی دیگر مترجم این کتاب گفت: با توجه به محورهای ارایه شده در این کتاب خواننده علاوه بر آشنایی با خصوصیات هر روش، برنامه کامپیوتری مربوطه را نیز برای استفاده در کارهای عملی و پروژه های مربوطه در اختیار دارد.

مترجمان این کتاب، در پایان با تقدیم کتاب خود به ساحت مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) از انتشارات جهاددانشگاهی نیز قدردانی کردند.

 

      

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی قم کتاب


نظر شما :