بازدید معاون آموزشی جهاددانشگاهی از روند اجرای طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" در خوزستان

۰۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲ کد : ۲۸۲۹۸ آموزشی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی پنج شنبه، ۳۰ بهمن ماه از روند اجرای طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" در استان خوزستان بازدید کرد.
بازدید معاون آموزشی جهاددانشگاهی از روند اجرای طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" در خوزستان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خوزستان، دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی جهاددانشگاهی در این بازدید با اشاره به طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان خوزستان، بر لزوم اهمیت شناسایی پیشران‌های توانمند تاکید کرد.
وی با بیان اینکه نقش جهاد دانشگاهی در این طرح‌ها به عنوان نهاد توسعه‌ای تعریف شده است، اظهار کرد: بحث برندینگ، کمک به فروش محصولات تولیدی در بازارهای مختلف و اعطای تسهیلات برای توسعه کسب و کار از اقدامات حمایتی جهاددانشگاهی در طرح‌ها برای پیشران‌ها است.
دکتر بیجندی، شناسایی پیشران‌ها برای حضور و همکاری در طرح و سپس تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف پیشران‌ها، مداخلات توسعه‌ای، توانمندسازی نیروی کار از طریق آموزش و سپس معرفی به پیشران‌ها، ایجاد فروشگاه‌های مجازی و کار کردن روی مشاغل نوین از جمله برنامه‌نویسی، تولید محتوا، ویراستاری و مترجمی را از دیگر مسئولیت‌های جهاددانشگاهی در این طرح‌ها عنوان کرد.
معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور، اعتمادسازی برای پیشران‌ها نسبت به طرح و جهاددانشگاهی را امری مهم خواند و گفت: اگر این مهم به درستی محقق شود قطعا می‌توان شاهد پیشبرد اهداف طرح و همکاری پیشران‌ها در کمک به متقاضیان و بکار گرفتن آن‌ها باشیم.  
کارفرمای طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ناظر استانی ادارات کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استانداری خوزستان و جهاددانشگاهی مجری طرح است.
گفتنی است در این سفر  با ۲ پیشران فعال در حوزه پوشاک و تولید قارچ در محل فعالیت آنها  دیدار و راههای ایجاد و تکمیل و توسعه زنجیره تامین، تولید، بازاریابی و فروش و همچنین بهره مندی از ظرفیت دانش آموختگان در توسعه کسب و کار آنها مورد بحث و  بررسی قرار گرفت.

کلید واژه ها: مشاغل خانگی آموزشی بازدید


نظر شما :