رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی بیان کرد:

۲۰ بهمن؛ آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی «گیاهان دارویی و ویروس کرونا»

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۶ کد : ۲۷۴۶۳ پژوهشی
دکتر رضا غفارزادگان رییس مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اظهار کرد: آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی «گیاهان دارویی و ویروس کرونا» تا ۲۰ بهمن و جشنواره نیز ۲۹ بهمن برگزار می‌شود.
۲۰ بهمن؛ آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی «گیاهان دارویی و ویروس کرونا»

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، دکتر رضا غفارزادگان رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، با بیان این‌که مهلت ارسال آثار تحقیقاتی به جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا تا بیستم بهمن‌ماه است، عنوان کرد: نقش و جایگاه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری‌های مختلف بر کسی پوشیده نیست و در شرایط کنونی که با شیوه ویروس کرونا مواجه هستیم، امیدواریم فراورده‌های دارویی گیاهی بتوانند به‌عنوان کمک‌درمان، نقش موثری در کاهش علائم و اثرات و همچنین هزینه‌های درمان مبتلایان به ویروس کرونا، داشته باشند.

وی درباره این جشنواره اظهار کرد: مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در حال برگزاری جشنواره ملی ایپوشو برای انتخاب برترین ایده‌ها، پژوهش‌ها و محصولات با منشاء گیاهان دارویی در حوزه کمک درمان کرونا است.

رییس مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، زمان برگزاری جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا را 29 بهمن ماه سال جاری و مکان برگزاری را پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اعلام و تشریح کرد: تا کنون ۹۱ فرد حقیقی و حقوقی در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند. همچنین تا کنون ۳۴ محصول، ۵ ایده فناورانه و ۹ پژوهش کاربردی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

دکتر غفارزادگان با اشاره به این‌که آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره و ارسال طرح ها و ایده‌ها بیستم بهمن ماه جاری است، عنوان کرد: به طور همزمان کمیته علمی جشنواره کار ارزیابی را آغاز کرده است و  اختتامیه جشنواره و معرفی برترین ها در تاریخ ۲۹ ام بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: تمام محققان، پژوهشگران و دانشجویان کشور که در رشته‌های مرتبط با گیاهان دارویی و کرونا آثاری دارند، آثار خود را تا مهلت عنوان شده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و شاهد میزان مشارکت بیشتر محققان داخل کشور باشیم.

کلید واژه ها: پژوهشکده گیاهان دارویی پژوهشی جشنواره


نظر شما :