به‌منظور ارتقای سطح فناوری تولیدات داخلی؛

تفاهم‌نامه‌ی همکاری جهاددانشگاهی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید

۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۳ کد : ۲۷۳۷۶ پژوهشی
تفاهم‌نامه‌ی همکاری جهاددانشگاهی و معاونت‌ امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌منظور ارتقاء سطح فناوری تولیدات داخلی، بومی‌سازی فناورهای وارداتی، ساخت قطعات و تجهیزات موردنیاز در داخل کشور و... به امضای دکتر طیبی و دکتر صادقی نیارکی رسید.
تفاهم‌نامه‌ی همکاری جهاددانشگاهی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در راستای لبیک به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال «جهش تولید» و به‌منظور ارتقاء سطح فناوری تولیدات داخلی، بومی‌سازی فناورهای وارداتی، ساخت قطعات و تجهیزات موردنیاز در داخل کشور، افزایش توان فناورانه واحدهای صنعتی، تسهیل تولید و ایجاد زمینه جهش در تولید، افزایش نرخ بهره‌وری و بهبود توسعه اقتصادی ملی کشور، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تسریع در انجام امور زیربنایی و تحقیقاتی و حضور فعال در عرصه خدمت‌رسانی، چهارشنبه 8 بهمن‌ماه تفاهم‌نامه‌ی همکاری جهاددانشگاهی و معاونت‌ امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضای دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت رسید.

کسب فناوری‌های پیشرفته موردنیاز صنایع کشور؛ ارتقاء سطح فناوری تولیدات داخلی و افزایش کیفیت و بهره‌وری واحدهای صنعتی در گروه کالایی منتخب؛ کمک به تدوین استراتژی‌های توسعه فناوری در زنجیره صنایع مورد اولویت وزارت صمت؛ تحقیق و توسعه در راستای فناوری‌های صنعتی نو‌ظهور و توسعه توان صنعتی کشور در حوزه این فناوری‌ها و برگزاری نشست‌های کارشناسی و یا همایش‌های علمی در راستای توسعه و تعمیق ساخت داخل، صادرات و تحقق جهش تولید از مهم‌ترین موضوعات این تفاهم‏نامه‌ی همکاری مشترک است.

گفتنی است، مدت‌زمان این تفاهم‌‏نامه که در 11 ماده و 2 تبصره به امضا رسید 3 سال شمسی است و با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.


 

کلید واژه ها: تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی وزارت صنعت


نظر شما :