توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی انجام شد؛

اعلام فراخوان سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران

۲۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۰ کد : ۲۶۷۸۹ فرهنگی تاپ خبر
توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA) وابسته به جهاددانشگاهی سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتالی برگزار می‌شود.
اعلام فراخوان سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA) وابسته به جهاددانشگاهی، رحیم یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و دبیر جشنواره از برگزاری سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران خبر داد و گفت: از آنجایی‌که تکنولوژی نوین تغییرات زیادی را در ارتباط فرد با جهان پیرامون ایجاد کرده است و ابزار نوین مورداستفاده دوران کنونی، می‌تواند زمینه‌ای برای توسعه و تعمیق هویت ملی و پویایی و نشاط در فضای دانشگاه باشد، مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران با درنظر داشتن این موضوع، سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران را برگزار می‌کند.

تمرکز این جشنواره در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتال(اینفوگرافی و موشن‌گرافی) است که به معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران از سوی دانشجویان، ترویج فرهنگ سفر و معرفی و تقدیر از دانشجویان خلاق و مستعد در زمینه‌های یادشده که به شکلی خلاقانه، منتقدانه، هنرمندان و مسئله‌محور موضوعات مربوط به گردشگری و میراث فرهنگی را در معرفی نمایش قرار می‌دهند، می پردازد.

دبیر طرح هدف از برگزاری جشنواره را فراهم‌کردن زمینه برای انعکاس جاذبه‌های گردشگری ایران از دریچۀ دوربین دانشجویان، کمک به تولید و نشر محتوای بصری فاخر و درعینِ‌حال جذاب و داده‌های متقن با موضوع جاذبه‌های گردشگری، زمینه‌سازی برای معرفی مقاصد کمترشناخته‌شدة گردشگری در راستای توزیع مناسب سفر در کشور و زمینه‌سازی برای توجه به موضوعات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در راستای توسعه اقتصادی و اشتغال دانست.

یعقوب زاده افزود: آثار ارسال شده از سوی هیئت داوران که متشکل از اساتید، هنرمندان و کارشناسان حوزه عکس، فیلم، محتوای دیجیتال و گردشگری هستند داوری خواهد شد و نهایتا در مراسم اختتامیه‌ای که در خرداد  1400 برگزار خواهد شد به برگزیدگان جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

جوایز این دوره از جشنواره در هر بخش مجزا ‌می‌باشد که به نفر اول هر بخش مبلغ 7 میلیون تومان، نفر دوم هر بخش 4 میلیون تومان، نفر سوم جشنواره 2 میلیون تومان و نفرات چهارم تا هفتم نیز مبلغ پانصدهزار تومان و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

وی بیان کرد این جشنواره با حمایت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، شرکت تجهیزات و لوازم عکاسی دیدنگار، شرکت مهندسی آترینا و شرکت رفاه آفرین فردا برگزار می‌شود.

رییس مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران مهلت ارسال آثار را 25 فرودین 1400 اعلام کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در جشنواره و ارسال آثار به سایت دبیرخانه جشنواره به آدرس www.istta.ir مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران فراخوان


نظر شما :