توسط جهاددانشگاهی آذربایجان غربی؛

کارگاه آموزشی «تکنیک های کشت بافت درختان میوه و گیاهان دارویی» در ارومیه برگزار می شود

۱۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۴ کد : ۲۶۵۲۷ پژوهشی
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: کارگاه آموزشی تکنیک های کشت بافت درختان میوه و گیاهان دارویی به همت جهاددانشگاهی آذربایجان غربی؛ در ارومیه برگزار می شود.
کارگاه آموزشی «تکنیک های کشت بافت درختان میوه و گیاهان دارویی» در ارومیه برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر حبیب ولی زاده اظهار کرد: این دوره توسط گروه پژوهشی تولید و بهبود متابولیت های ثانویه گیاهی بصورت تئوری و عملی ویزه  فارغ التحصیلان و دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های کشاورزی، بیوتکنولوژی، زیست شناسی،گیاهان داروئی، باغبانی، صنایع غذایی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: مبانی کشت بافت گیاهی و کاربردها، فرمولاسیون محیط کشت و تهیه استوک ها، بافرها و تهیه محیط کشت، هورمون و کاربردهای آن در کشت بافت، روش‌های تکثیر گیاهان در شرایط درون شیشه ای و تهیه ریزنمونه گیاهی و کشت درون شیشه ای  برخی گیاهان دارویی و درختان میوه از جمله سرفصل های ارایه مطالب این کارگاه می باشد.

ولی زاده افزود: حداکثر  ظرفیت ثبت نام برای این دوره علمی و کاربردی 20 نفر بوده و اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

وی با اشاره به این‌که این کارگاه 8  و 9  بهمن  1399 در ارومیه،کیلومتر 5 جاده سلماس، مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی برگزار می‌شود اظهار کرد:علاقمندان جهت ثبت نام و شرکت در این کارگاه می توانند با شماره تلفن 7-32417352-044  داخلی 125 و یا با پست الکترونیک  aamirsadeghi@gmail.com در ارتباط باشند.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی اظهارکرد: در پایان دوره افراد فعال و علاقه مند، در مرکز کشت بافت جهاددانشگاهی دعوت به همکاری می شوند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی


نظر شما :