معاون آبزی‌پروری شیلات استان تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در حوزه شیلات گلستان

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۸ کد : ۲۴۸۲۶ پژوهشی
معاون آبزی‌پروری شیلات گلستان گفت: طی نشستی در راستای بهره‌وری از تجارب علمی و تخصصی جهاددانشگاهی مقررشد از ظرفیت‌های این نهاد در جهت توسعه حوزه‌های مختلف از جمله شیلات استفاده شود.
استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی در حوزه شیلات گلستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان ،محمود سقلی معاون آبزی‌پروری شیلات گلستان با اعلام این خبر گفت: در این نشست، شیلات استان با توجه به متفاوت بودن فاکتورهای فیزیکی وشیمیایی آب دریای خزر با آب خلیج فارس، خواستار حمایت علمی و فنی کارشناسان جهاددانشگاهی در راستای تکثیر انبوه میگوی وانامی، در گلستان شد.

وی افزود: با توجه به اینکه پروژه پرورش ماهیان خاویاری یکی از مهم‌ترین طرح‌های اقتصاد مقاومتی شیلات استان است، امیدواریم بتوانیم با تکیه بر تجارب و دانش کارشناسان جهاددانشگاهی، در زمینه کوتاه کردن دوران رشد و بلوغ جنسی ماهیان خاویاری گام‌های مهمی برداریم.

معاون آبزی‌پروری شیلات گلستان بیان کرد: در این نشست مقرر شد در صورت پرداخت ۵۰ درصد هزینه‌های پروژه‌ها از سوی استان، ۵۰ درصد باقیمانده را جهاددانشگاهی پرداخت کند.

 سقلی یادآور شد: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و استانداری گلستان، مقرر شد این نهاد در زمینه‌های مختلف از جمله مشارکت در طرح کاربردی و توسعه‌ای در زمینه کشاورزی از جمله ماهیان خاویاری، میگو و پرورش ماهی در قفس و پن همکاری لازم را با سازمان جهاد کشاورزی و شیلات استان داشته باشد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی گلستان شیلات


نظر شما :