رییس جهاددانشگاهی البرز فعالیت‌های پژوهشی این واحد را تشریح کرد:

از شادمانی کرجی‌ها تا ویژگی‌های شخصیتی زندانیان/ طی شدن مراحل اولیه‌ی راه‌اندازی پژوهشکده‌ای در حوزه‌ی علوم اجتماعی

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۳ کد : ۲۴۵۴ عمومی تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی استان البرز اجرای طرح‌هایی مانند "پیمایش ملی خانواده"، "سند آمایش بانوان البرز"، "تعیین میزان شادکامی مردم استان" و شرکت در طرح پژوهشی کشوری با عنوان "ویژگی‌های شخصیتی اجتماعی زندانیان کشور" را از جمله اقدامات پژوهشی جهاد دانشگاهی در این استان برشمرد.
از شادمانی کرجی‌ها تا ویژگی‌های شخصیتی زندانیان/ طی شدن مراحل اولیه‌ی راه‌اندازی پژوهشکده‌ای در حوزه‌ی علوم اجتماعی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، دکتر سیدعلی اکبر هاشمی‌راد رییس جهاددانشگاهی البرز، گفت: این واحد در سال جاری چهار برنامه پژوهشی را در دستور کار خود قرار داده است تا با همکاری دانشگاه‌های استان به سرانجام برساند.
دکتر هاشمی‌راد با اشاره به تلاش جهاددانشگاهی البرز برای راه‌اندازی یک پژوهشکده در حوزه علوم اجتماعی افزود: مراحل اولیه راه‌اندازی این پژوهشکده با ارایه مدارک مورد نیاز و معرفی توانمندی‌های لازم طی شده است.
وی در خصوص اهمیت راه‌اندازی پژوهشکده‌ای در حوزه‌ی علوم انسانی در استان البرز خاطرنشان کرد: این پژوهشکده می‌تواند با رصد مسائل فرهنگی و اجتماعی، راه‌حل‌های مناسبی برای حل معضلات موجود به دستگاه‌های اجرایی مربوطه ارائه کند.
رییس جهاددانشگاهی استان البرز ادامه داد: البته این واحد در حال حاضر با طرح "پیمایش ملی خانواده"، موضوع مهم خانواده و مسائل آن در کشور را در رصد پژوهش‌های خود قرار داده است.
دکتر هاشمی‌راد درباره‌ی آخرین وضعیت پیمایش ملی خانواده تصریح کرد: مرحله‌ی عملیاتی و جمع‌آوری اطلاعات این پیمایش در تمامی استان‌های کشور به پایان رسیده است و به‌زودی نتایج اولیه طرح ارایه خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر طرح ملی پیمایش خانواده، جهاددانشگاهی البرز با ارائه یک طرح به اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری البرز، در پیشبرد «سند آمایش بانوان البرز» نیز مشارکت دارد که برنامه‌های آن در حال اجراست.
رییس جهاددانشگاهی البرز در خصوص دیگر طرح‌های پژوهشی جهاددانشگاهی البرز اعلام کرد: «طرح تسهیل‌گری اجتماعی» دیگر طرحی است  که جهاددانشگاهی در دست اجرا دارد و مشغول فعالیت برای پیشبرد آن است.
وی ادامه داد: طرح «تعیین میزان شادکامی مردم استان البرز» و طرح پژوهشی کشوری با عنوان «ویژگی‌های شخصیتی اجتماعی زندانیان کشور» نیز توسط جهاددانشگاهی البرز به اتمام رسیده است.
دکتر هاشمی‌راد با اشاره به اقدامات فرهنگی این واحد در استان به خصوص در دانشگاه‌ها اعلام کرد: در همین راستا، جهاددانشگاهی با برگزاری مناظرات دانشجویی در دانشگاه‌های استان، اهدافی چون ظرفیت‌سازی، بالا بردن توان علمی، چگونگی بحث با مخالف و همچنین زمینه‌سازی برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها که همواره یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بوده را دنبال کرده است.
وی ادامه داد: در حوزه‌ی فرهنگی قریب به ۳۰ برنامه و نشست تخصصی در نیمسال اول تحصیلی  برای اجرا در دانشگاه خوارزمی و برخی دیگر از دانشگاه‌های استان پیش‌بینی شده است که طی دو هفته اخیر تعدادی از آنها آغاز شده‌اند.
رییس جهاددانشگاهی البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تلاش‌های جهاد دانشگاهی البرز برای ایجاد ارتباط میان دانش‌آموختگان علمی ـ کاربردی و بازار کار اشاره و اعلام کرد: به همین منظور با داشتن یک مرکز نوآوری، درصدد راه‌اندازی شرکتی تعاونی هستیم تا بتوانیم دانشجویان و دانش‌آموختگان این واحد را به عضویت در آورده و تولیدات آنان را در بازار عرضه کنیم.
دکتر هاشمی‌راد در پایان تصریح کرد: این شرکت تعاونی می‌تواند در اشتغال به کار دانشجویان و دانش‌آموختگان مرکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی و مرکز آموزش‌های کوتاه مدت هنر این واحد موثر باشد.


نظر شما :