معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه بیان کرد:

پارک های علم و فناوری ساختاری موثر در توسعه فناوری، اقتصاد دانش محور و اشتغال زایی مولد

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸ کد : ۲۴۴۱ تجاری سازی و اشتغال
به دنبال انعقاد تفاهم نامه پارک علم و فناوری کرمانشاه با دانشگاه جامع علمی و کاربردی واحد استان کرمانشاه نشست مدرسان کارافرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدیران پارک علم و فناوری کرمانشاه در سالن شهید نوروز نژاد کرمانشاه برگزار شد.
پارک های علم و فناوری ساختاری موثر در توسعه فناوری، اقتصاد دانش محور و اشتغال زایی مولد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، دکتر سیامک آزادی معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان این که پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از ساختارهای موثر در توسعه فناوری و به تبع آن، توسعه اقتصاد دانش محور و اشتغال زایی مولد، مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان واقع شده است. گفت: پارک های علم و فناوری، محیطی مناسب برای استقرار و حضور حرفه ای شرکت های کوچک و متوسط فناور محور، واحدهای تحقیق و توسعه در بخشهای صنعت، کشاورزی، خدمات و نیز موسسات پژوهشی تقاضا محور هستند که بدنبال ایجاد تعامل سازنده با یکدیگر و نیز ارتباط هدفمند با مراکز علمی و دانشگاه ها بوده و به فعالیت های فناورانه اشتغال دارند.

آزادی گفت: پارک‌ها برای حمایت و تجاری‌سازی ایده‌ها و در نهایت خلق ثروت مبنی بر دانش شکل گرفته و ساختارهای ایجاد شده در پارک علم و فناوری کرمانشاه نیز با هدف شناسایی، حمایت، تجاری‌سازی و توسعه ایده و محصول فناور در حوزه‌های مختلف در مجموعه پارک علم و فناوری در شهرستان کرمانشاه و هفت شهرستان دیگر استان بدنبال تحقق این مهم میباشند.

وی افزود: مراکز رشد و کانون های شکوفایی و خلاقیت ایجاد شده‌ از ایده‌ها و فرایند تجاری سازی این ایده‌ها تا زمانی که تبدیل به یک محصول قابل عرضه به بازار شوند حمایت می‌کند.

آزادی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه ها بخش مهمی از زیست بوم فناوری استان هستند، گفت: در مجموعه پارک علم و فناوری بدنبال این هستیم که بتوانیم ساختار لازم برای اساتید ، دانشجویان وفارغ‌التحصیل را فراهم نماییم تا بتوانند بدون دغدغه در مجموعه پارک ایده خود را ارائه داده و از حمایت لازم در طی فرایند تجاری سازی و تولید محصول و خدمات خود برخوردار گردند.

معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه در پایان با اشاره به برنامه های مشترک قابل اجرا با دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه ،گفت: برگزاری تور بازدید نخبگان و اعضای دفاتر کارآفرینی این دانشگاه از شتابدهنده فناوری تیک و مجموعه پارک علم و فناوری، نشست با اساتید و مدرسین دانشگاه و تشریح خدمات و حمایت های پارک و مزیت های تبدیل شدن به شرکت های دانش بنیان،  معرفی دانشجویان و اساتید صاحب ایده برای عضویت در پارک با اولویت، برگزاری کارگاه از ایده تا محصول در دانشگاه، برگزاری رویداد و ایده شو در دانشگاه، استفاده از اساتید به عنوان مشاورین پارک و ارائه مشاوره های تخصصی به دانشجویان و اساتید بخشی از این برنامه هاست .

در پایان نیز مدیران مراکز رشد و دفتر تجاری سازی پارک علم و فناوری کرمانشاه  به تشریح برنامه های خود پرداختند و اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز ازدغدغه های این حوزه سخن گفتند .


نظر شما :