جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری میزبان مسابقات مناظره دانشجویی منطقه غرب کشور می‌شود

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۱ کد : ۲۴۳۲ فرهنگی
سرپرست جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری در آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویی، از میزبانی استان در مسابقات مناظره دانشجویی منطقه غرب کشور خبر داد.
جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری میزبان مسابقات مناظره دانشجویی منطقه غرب کشور می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی 14 مهرماه در آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات مناظرات دانشجویی از میزبانی استان در مسابقات مناظره دانشجویی منطقه غرب کشور خبر داد و  اظهار کرد:  جهاددانشگاهی استان در اواخر مهر، میزبان مسابقات مناظره دانشجویی منطقه غرب کشور با حضور دانشجویان منتخب از ۹ استان کشور (قم، همدان، کرمانشاه، کردستان، فارس، ایلام، لرستان، مرکزی و صنعتی اصفهان) در دانشگاه شهرکرد خواهد بود.
وی با اشاره به حضور 96 تیم از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی سراسر استان در مرحله استانی هفتمین دوره از مسابقات مناظره دانشجویی، افزود: این مسابقات با معرفی 8 تیم منتخب به کار خود پایان داد و 8 تیم دانشجویی پس از رقابت‌های تنگاتنگ به‌عنوان تیم‌های منتخب انتخاب شده‌اند.
رضایی آموزش فرهنگ گفت‌وگو را از اهداف برگزاری مناظرات دانشجویی عنوان و تصریح کرد: اخلاق و فرهنگ گفت‌وگو باید در کشور نهادینه شود که مناظرات دانشجویی برای همین هدف تدوین شده است.
وی قدرت استدلال و فن بیان دانشجویان را از دیگر اهداف برگزاری مناظرات دانشجویی برشمرد و خاطرنشان کرد: مسابقات مناظره فرصتی برای یادگیری، نقدپذیری و بالا بردن آستانه تحمل است.
سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری در آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات مناظره دانشجویی زیرساخت و زیر بنای بالندگی و شکوفایی استعدادها، نتیجه یادگیری و گفت و گو دانست و افزود: گفت و گو در جوامع دانشگاهی از این لحاظ مورد اهمیت بوده که مقطع سنی، جنسیت و زمان در آن مد نظر گرفته نشده است.
سعید صالحی با اشاره با تاثیر گفت و گو در جامعه دانشجویی در شرایط اقتصادی و سیاسی جامعه، گفت: ارتقای بالندگی و شکوفایی استعداد، رشد و توسعه زیرساخت جامعه و همچنین ارتقا سطح علمی، از اهداف گفت و گو در مقاطع دانشجویی و به خصوص گفت و گو میان نخبگان دانشجویی و اساتید دانشگاه، به شمار می‌رود.
وی با اشاره به تاثیر مناظرات دانشجویی در ارتقا سطح کیفی علمی جامعه، بیان کرد: عملکرد دانشگاه‌های علمی کاربردی و به خصوص جهاد دانشگاهی به عنوان متولی این امر تاثیر بسیاری مطلوب و خوبی داشته چرا که افزایش توان استعداد در جوانان در عرصه‌های مختلف تاثیر به مراتب بالاتری در سطح استانی و کشوری دارد.
گفتنی است، در این آیین گروه «نغمه سبز» از دانشگاه پیام‌نور شهرکرد، گروه «تلنگر» از دانشگاه شهرکرد، گروه «آیت‌الله طالقانی» از دانشگاه شهرکرد، گروه «می‌توانیم» از دانشگاه شهرکرد، گروه «علامه» از دانشگاه جامع علمی کابردی، گروه«مرصاد» از دانشگاه شهرکرد، گروه «اصولگرایان اصلاح‌طلب» از دانشگاه شهرکرد و گروه«حرف حساب» از دانشگاه شهرکرد و همچنین هیات داوران در مسابقات مناظره تجلیل شدند.
 


نظر شما :