از سوی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی البرز؛

سلسله نشست‌های «بررسی مسایل اجتماعی ـ اقتصادی ایران» در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود

۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۳ کد : ۲۴۰۷ فرهنگی
به همت اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی البرز سلسله نشست‌های «بررسی مسایل اجتماعی ـ اقتصادی ایران» در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود.
سلسله نشست‌های «بررسی مسایل اجتماعی ـ اقتصادی ایران» در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، جمشید ندافی مدیر اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری جهاددانشگاهی در خصوص این برنامه گفت: این نشست‌ها به مسایل انسان در جامعه امروز ایران می‌پردازد و موضوع محوری آن تحلیل چالش‌های زندگی انسان مدرن ایرانی در محیط اجتماعی است.
وی با اشاره به اهداف این نشست‌ها بیان کرد: انسان مدرن ایرانی، فرصت‌ها و هزینه‌ها را به هر سمتی سوق می‌دهد تا زندگی بهتری داشته باشد ولی به موفقیت کامل دست نمی یابد؛ بنابراین، هدف، آگاهی بخشی و راهنمایی دانشجویان برای پیدا کردن راه‌ها و مسیرهایی برای زندگی موفق است تا رضایت نسبی را بتوانند به دست آورند.
ندافی اظهار کرد: این سلسله نشست در هشت جلسه و با تحلیل پنج موضوع اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: «آنچه با پول نمی توان خرید» موضوع نخست این نشست‌ها است که کالایی شدن جامعه را مورد تحلیل قرار می‌دهد؛ «رنج اجتماعی انسان مدرن» نیز دومین موضوع است که مشکلاتی که جامعه مدرن برای انسان ایجاد کرده و می‌کند را مورد بررسی قرار می‌دهد.
این مسوول افزود: «اخلاق مدنی» که رفتار انسان در جامعه را مورد کند و کاو قرار می‌دهد؛ «عدم وجود فهم مشترک بین نسل‌ها» که به مطالعه شکاف بین نسل‌ها می‌پردازد و در نهایت، «سرمایه اجتماعی در ایران» که اعتماد اجتماعی و داشته‌ مردم به عنوان یک ملت را مورد توجه قرار می‌دهد؛ موضوعات سوم تا پنج این سلسله نشست هستند.
ندافی در ادامه گفت: این نشست‌ها با تبیین و مدیریت علمی دکتر حمزه نوذری و با همکاری دکتر صلاح الدین قادری، دکتر رضا صفری شالی و دکتر علیرضا کریمی اعضای هیات علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی ارایه می شود.
وی در پایان توضیح داد: مباحث به صورت هفتگی در روزهای دوشنبه ساعت 12:15 برگزار می‌شود که از 23 مهرماه به مدت 8 هفته، در سالن اجتماعات فرهنگ دانشگاه خوارزمی واقع در حصارک کرج اجرا خواهد شد.نظر شما :