رییس جهاددانشگاهی خوزستان:

دانشجویان همه دانشگاه‌های خوزستان می‌توانند در مسابقه ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه شرکت کنند

۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۸ کد : ۲۴۰۵ فرهنگی
رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با اعلام خبر انتشار فراخوان ثبت‌نام برای شرکت در مرحله استانی سومین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی (۳MT) ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، گفت: همه دانشجویان دانشگاه‌های استان خوزستان می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.
دانشجویان همه دانشگاه‌های خوزستان می‌توانند در مسابقه ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه شرکت کنند

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، سیدعلیرضا علوی اظهار کرد: مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی (3MT) برای سومین‌ سال است که در کشور برگزار می‌شود و امسال، ۱۶ استان کشور با همکاری ۲۱ واحد سازمانی جهاد دانشگاهی این مسابقات را برگزار می‌کنند. در استان خوزستان نیز معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، مجری برگزاری مرحله مقدماتی این مسابقات در استان است.

وی افزود: این مسابقات با هدف تشویق و کمک به تقویت و پرورش مهارت‌های ارتباطی، ایده‌پردازی، فن بیان و خلاقیت‌های دانشجویی، کمک به تکمیل چرخه تولید علم و فناوری و تبدیل آن به محصول و ثروت و برقراری ارتباط بین دانشگاه و صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاری و بازاریابی ایده‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

علوی تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری و معادل حوزوی آن در همه رشته‌های مصوب دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و همچنین دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید کشور که از ابتدای سال ۱۳۹۳ تا پایان شهریورماه ۱۳۹۷ از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند و دانشجویانی که پروپوزال پایان‌نامه خود را تا پیش از پایان مهر ۹۷ به تصویب رسانده‌اند، می‌توانند در این دوره از مسابقات ثبت‌نام کنند.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان ادامه داد: این مسابقات، با جلسه دفاع علمی از پایان‌نامه‌ها تفاوت دارد و دانشجویانی که در این مسابقه شرکت می‌کنند، باید در سه دقیقه و با استفاده از یک اسلاید، پایان‌نامه خود را برای حاضران و هیات داوران ارائه دهند و طبیعی است که فن بیان و توانایی انتقال مطلب، آیتم اصلی در جلب نظر هیات داوری است.

وی افزود: مرحله مقدماتی این مسابقات در 21 استان کشور برگزار می‌شود و نفرات برگزیده مرحله نخست، به مرحله نیمه‌هایی (منطقه‌ای) اعزام می‌شوند و برگزیدگان مرحله دوم نیز در نهایت به فینال مسابقات راه می‌یابند.

علوی با اشاره به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مسابقه گفت: فارغ‌التحصیلان برای ثبت نام، چکیده و کپی از صفحات اول و دوم پایان‌نامه و دانشجویان نیز پروپوزال مصوب با امضای مدیرگروه به همراه کپی کارت دانشجویی خود را حداکثر تا ۱۵ آبان‌ماه به دبیرخانه این مسابقات واقع در دانشگاه شهیدچمران اهواز، ساختمان مرکزی، طبقه همکف، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خوزستان، اتاق ۲۹ تحویل دهند و یا فایل اسکن شده این مدارک را به پست الکترونیکی دبیرخانه به آدرس 3MTthesis@gmail.com ارسال کنند.

وی ادامه داد: آیین‌نامه نحوه برگزاری این مسابقات و ارزیابی دفاع دانشجویان از طریق پرتال جهاد دانشگاهی خوزستان به آدرس jdkhz.ac.ir قابل دسترس است. مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات در ۲۱ واحد جهاد دانشگاهی از جمله خوزستان، تهران، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت مدرس، اصفهان، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، خراسان جنوبی، ایلام، بوشهر، زنجان، کردستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، همدان و یزد برگزار می‌شود. دانشجویان استان خوزستان نیز می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان به آدرس jdkhz.ac.ir مراجعه و یا با شماره ۳۳۳۳۸۸۶۳ تماس حاصل کنند.


نظر شما :