رییس دانشگاه خوارزمی:

ظرفیت‌ بالای دانشگاه خوارزمی برای همکاری با پارک علم و فناوری البرز

۲۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۷ کد : ۲۳۸۳۶ تجاری سازی و اشتغال
مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی و دکتر حبیبی رییس دانشگاه خوارزمی در دیدار مشترک برهمکاری در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری تاکید کردند.
ظرفیت‌ بالای دانشگاه خوارزمی برای همکاری با پارک علم و فناوری البرز

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز در نشستی مشترک با دکتر حبیبی رییس دانشگاه خوارزمی و معاونان و روسای دانشکده‌های این دانشگاه از دانشگاه خوارزمی به عنوان یک دانشگاه بزرگ و مادر در کشور یاد کرد و گفت: ظرفیت‌های بسیاری بین پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه خوارزمی در عرصه‌های مختلف وجود دارد اما از این ظرفیت‌ها برای توسعه علم و فناوری استان و استفاده از توان جوان و دانش آموختگان بهره برداری لازم صورت نگرفته است.

مهندس عباسی با تاکید بر رفع نیازها از طریق همکاری دو مجموعه‌ی پارک علم و فناوری و دانشگاه تاکید و یادآور شد: مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی با سه پژوهشکده بزرگ، مراکز علمی و تخصصی و مجموعه شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری بهترین ظرفیت برای همکاری با بخش‌های مختلف علمی و تحقیقاتی دانشگاه خوارزمی هستند و ما خواهان این هستیم که این همکاری در ابعاد مختلف با نگاه و ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه عملیاتی شود .

رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به این‌که استان البرز را با تابلو قطب علم و فناوری می شناسیم، گفت: متناسب با این تابلو و این شعار قدم‌های لازم برای توسعه علم و فناوری استان برای جوانان و دانش آموختگان استان در راستای توسعه کارآفرینی و اشتغال برداشته نشده است.

رییس دانشگاه خوارزمی کرج نیز با اشاره به سابقه همکاری خود با جهاددانشگاهی و همچنین پارک علم و فناوری البرز گفت: دانشگاه خوارزمی یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور است و ظرفیت های فراوانی در بخش‌های مختلف علمی، آموزشی و بویژه در دانشکده‌ها برای همکاری با مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز وجود دارد که باید این ظرفیت‌ها در راستای رفع نیازهای استان البرز عملیاتی شود.

دکتر حبیبی با اشاره به این‌که استان البرز با چالش ها و مشکلات زیادی مواجه است، گفت: استان البرز با آسیب‌های اجتماعی، زیست محیطی و شهری زیادی مواجه است و این مشکلات می تواند زمینه همکاری مشترک دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز باشد.

وی با تصریح این‌که به دلیل تحریم ها و مسایل اقتصادی همه قوا دست همکاری به سوی دانشگاه دراز می کنند، گفت: با توجه به این شرایط، دو مجموعه بزرگ دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز می توانند روی ماموریت ها و مسایل مختلف متمرکز شوند و به کمک استان بشتابند و به رفع مشکلات اقدام کنند.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز اشتغال نشست دیدار پیام جهاد 2


نظر شما :