سرپرست جهاددانشگاهی گلستان اظهار کرد:

توانمندی جهاددانشگاهی برای رفع چالش گوشت قرمز در حوزه دام سبک و سنگین

۲۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۵ کد : ۲۳۸۱۳ عمومی
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان گلستان در دیدار با مسئول سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان بیان کرد: آمادگی داریم برای رفع چالش گوشت قرمز در حوزه دام سبک و سنگین از مجموعه قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج مهندسین جهت بازدید از ظرفیت پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی دعوت نماییم و در این راستا هر اقدامی که در توانمان باشد انجام خواهیم داد.
توانمندی جهاددانشگاهی برای رفع چالش گوشت قرمز در حوزه دام سبک و سنگین

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان، سرپرست جهاددانشگاهی گلستان در نشستی مشترک با مسوول سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان گلستان گفت: امروز جهاددانشگاهی واحد استان گلستان در تهیه و تکثیر بذر سیاهدانه در استان پیشرو است و در زمینه اصلاح بذر ورود پیدا کرده است.

سید عزیز موسوی در این دیدار بیان کرد: چالشی که کشاورزان منطقه در کشت زیره سبز دارند، به خاطر سبک بودن بذر زیره و با همکاری بخش باغبانی جهاد کشاورزی احصا شد و برای رفع آن از روش پوشش‌دهی برخی از مواد و کودها استفاده گردیده است و امسال این بذرها به‌صورت آزمایشی تست نهایی خود را خواهند گذراند و امیدواریم برای سال آینده بذر اصلاح شده زیره سبز در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

موسوی بیان کرد: آمادگی داریم برای رفع چالش گوشت قرمز در حوزه دام سبک و سنگین از مجموعه قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج مهندسین جهت بازدید از ظرفیت پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی دعوت نماییم و در این راستا هر اقدامی که در توانمان باشد انجام خواهیم داد.

سرپرست جهاددانشگاهی استان گلستان خاطرنشان کرد: در حوزه مشاغل خانگی هرگونه همکاری جهت پایداری مشاغل لازم باشد آمادگی کامل داریم که با مجموعه سپاه همکاری داشته باشیم و نیز از ظرفیت‌های علمی استانی و ملی استفاده خواهیم کرد.

در ادامه رضا خزاییان مسوول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه نینوا گفت: از سال ۱۳۹۴ در قالب بسیج همگام با کشاورز با مردم همکاری کردیم و از طریق مهندسین و مربیان در روستاهای استان مشغول فعالیت بودیم.

وی ادامه داد: در سال جاری که رهبر انقلاب شعار سال را جهش تولید نام‌گذاری کردند کار ما سنگین‌تر شد و در قالب قرارگاه امنیت غذایی شهید ساجدی را راه‌اندازی کردیم.

خزاییان تصریح کرد: ۹۵۰ روستای بالای ۵۰ نفر در استان داریم و تا سال آینده تمام روستاهای استان تحت پوشش قرارگاه ما خواهند بود.

نوروزی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوای استان گلستان اظهار کرد: رسالت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا در عرصه‌های مختلف مانند سلامت، تعلیم و تربیت، تغدیه سالم، موضوعات فرهنگی، استقرار روحانی در روستاها، اشتغال و زیرساخت‌های عمران تعریف شده است.

وی یادآور شد: ماموریت ما در درون روستا است و در حال حاضر در سه دهستان مراوه تپه، زرین گل و کرند ۶۱ روستا را تحت پوشش خدمات قرارگاه قرار داده‌ایم.

کلید واژه ها: نشست دیدار عمومی واحد گلستان پیام جهاد 5


نظر شما :