در راستای توسعه تجاری سازی؛

همکاری پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد

۲۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۹ کد : ۲۳۷۸۶ عمومی
مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی و دکتر برهانی فر رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرج با هدف توسعه تجاری سازی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با یکدیگر رایزنی کردند.
همکاری پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، رییس پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی در این نشست مشترک با اشاره به مشکلات موجود در پارک خاطرنشان کرد: من به دلیل سابقه حضور در جهاددانشگاهی، شناخت خوبی از حوزه دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری دارم. استان البرز، علی‌رغم تمام ظرفیت‌ها و پتانسیلی که دارد، از لحاظ نحوه‌ی قرار گیری اجزای اکوسیستم در کنار یکدیگر مشکل دارد. امکان این وجود دارد که بتوان با امکانات زیرساختی و نیروی انسانی پارک البرز این مشکل را در حداقل زمان حل کرد.

مهندس مهدی عباسی افزود: می‌توانیم با بهره‌گیری از توانایی‌های شرکت‌های عضو پارک و دانش‌آموختگان استان این مشکلات را رفع کنیم و نظم خاصی به اکوسیستم کارآفرینی و دانش‌بنیان پارک بدهیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قطعا با ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری کمک‌حال ما باشد. البته توصیه بنده این است که این دانشگاه حوزه خاصی را انتخاب کند و در همان حوزه سرمایه‌گذاری و فعالیت کند.

مهندس عباسی با اشاره به این‌که هم‌اکنون جهاددانشگاهی با وجود دانشگاه علم و فرهنگ مستقیما در حال تربیت و پرورش دانشجویان است گفت: پارک علم و فناوری البرز هم‌اکنون هزار نفر نیرو دارد که در مجتمع علمی و فناوری جهاددانشگاهی و پارک درحال کار هستند. این مجتمع با همکاری با دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی اقدامات خوبی در راستای پیشرفت علمی انجام می‌دهد.

وی با اشاره به طرح‌های در دست انجام گفت: برنامه‌ی ما این است که تا سال آینده، بتوانیم پنج مرکز رشد دیگر به مراکز رشد خود اضافه کنیم و از آن‌ها بهره‌برداری کنیم.

در ادامه رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی البرز یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها بین شعبه‌های دانشگاه آزاد است. در واقع این دانشگاه دومین دانشگاه آزاد است که بعد از دانشگاه آزاد تهران تاسیس شده است.

دکتر محمدحسن برهانی‌فر افزود: دانشگاه آزاد شعبه کرج با ۳۲۰۰۰ دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور است و بر اساس آماری که به دست ما رسیده، دانشگاه آزاد کشورمان در دنیا رتبه هفتاد و یکم را در بین دانشگاه‌های دنیا در اختیار دارد.

وی گفت: حلقه‌ی مفقوده‌ی ما برای تولید این محصول ارگان‌هایی است که بتوانند به ما کمک مالی کرده یا بازار مصرف ما را تامین و یا ما را به بازار متصل کنند. همچنین ما می‌توانیم در حوزه تولید اتومبیل‌های برقی و بسیاری از محصولات نوآور دیگر که در جهت حفظ محیط‌زیست نیز مفیدند فعالیت کنیم و استان البرز را به قطب علم و فناوری کشور بدل کنیم.

گفتنی است، برنامه بعدی این دیدار بازدید رییس دانشگاه آزاد استان البرز و مدیران این مجموعه از پارک علم و فناوری البرز است.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز عمومی نشست پیام جهاد 5


نظر شما :