توسعه همکاری های مرکز خدمات تخصصی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با گمرک استان

۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۵ کد : ۲۳۷۳۰ عمومی
مرکز خدمات تخصصی مواد غذایی و شیمیایی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با توسعه خدمات متنوع آزمایشگاهی در زمینه گواهی تعیین ماهیت محصولات غذایی و مواد شیمیایی و ... همکاری های خود با اداره کل گمرک استان را آغاز کرده است.
توسعه همکاری های مرکز خدمات تخصصی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با گمرک  استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر قشلاقی مدیر مرکز خدمات تخصصی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ماه گذشته این خدمات برای وارد کنندگان و صادرکنندگان از مبادی گمرکات استان با معرفی اداره کل گمرک بصورت تخصصی ارایه می شود بطوری که این گواهی با توجه به اسناد ( مشخصات ، نمونه ، توضیحات صاحب کالا و نوع صنعتی که استفاده می شود ) بررسی و صادر می شود.

دکتر قشلاقی با اشاره به این که تا کنون به بیش از 50 مورد از واردکنندگان و صادرکنندگان خدمات آزمایشگاهی تعیین ماهیت ارایه شده است اظهار کرد: خدمات تعیین ماهیت شامل طیف وسیعی از کالاها و محصولات غذایی و مواد شیمیایی و مواد اولیه صنایع از جمله نشاسته گندم، انواع کنسانتره های میوه، خرمای صنعتی، حلال های صنعتی، پسته، زیره و ... می شود.

مدیر مرکز خدمات تخصصی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی ادامه داد: مرکز خدمات تخصصی جهاددانشگاهی به واسطه استفاده از تجهیزات پیشرفته مدرن و بهره مندی از نیروی متخصص پژوهشی بعنوان مرکز مورد اعتماد گمرک در زمینه ارائه نتایج دقیق آزمون ها و سرعت در پاسخدهی نتایج مورد توجه فعالان حوزه ترخیص قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مرکز خدمات تخصصی انواع مختلف خدمات آزمایشگاهی از جمله تجزیه خاک، تجزیه آب،  تجزیه گیاه و میوه، تجزیه کود، اندازه گیری سموم در گیاهان، ارزیابی تناسب اراضی برای احداث باغات وگلخانه و سایر واحدهای تولیدی، ارایه توصیه های کودی براساس آنالیز برای مدیریت بهینه تغذیه مزارع و باغات به تمامی شهروندان و  انواع مراکز صنعتی و کشاورزی و نهادها و دستگاه های اجرایی را ارایه می کند.

مدیر مرکز خدمات تخصصی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به گستره خدمات و فعالیت های این مرکز اظهار کرد: این مرکز خدمات تخصصی قادر است انواع مختلف آزمون های فیزیکی و شیمیایی را در طیف وسیعی از نمونه ها  انجام دهد.

دکتر قشلاقی اظهار کرد:  متقاضیان و فعالان حوزه صادرات و واردات، ترخیص کاران گمرک، کشاورزی، باغبانی صنعتی و نیمه صنعتی و ... این حوزه می توانند خدمت تخصصی و دانش مبنا را بدون مراجعه به مراکز تخصصی تهران و شهرهای بزرگ و بسیار کیفی تر از آن در سطح استان در مجتمع علمی تحقیقاتی پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی واقع در کیلومتر 5 جاده ارومیه به سلماس، فرعی کولق دریافت کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از امکانات غیر حضوری با شماره 32417351-044 تماس بگیرند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی توسعه همکاری عمومی


نظر شما :