در نشست با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مطرح شد:

ظرفیت بالای جهاددانشگاهی برای کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر

۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۷ کد : ۲۳۶۷۷ فرهنگی
در نشست با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بر ظرفیت‌های فرهنگی زیادی در حوزه های مختلف جهاددانشگاهی برای کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر وجود دارد.
ظرفیت بالای جهاددانشگاهی برای کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، عبیدالله رستمی در نشستی با رییس و معاونان جهاددانشگاهی اظهار کرد: تولیدات فرهنگی و هنری فراوانی از سوی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر کردستان در سطح استان و کشور تولید می شود بدون این که برای فروش و تجاری سازی این کالاهای فرهنگی، فکری و ایده داشته باشیم.

وی افزود: با هم افزایی و همکاری با سازمان ها و نهادهای فرهنگی از جمله جهاددانشگاهی استان طرحی پژوهشی برای این منظور تدارک دیده شود تا در شورای فرهنگ عمومی مطرح و در جامعه فرهنگ و هنر جهش تولیدی چشم گیر صورت گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به ظرفیت های جهاددانشگاهی در کشور اشاره و گفت: جهاددانشگاهی باتوجه به ساختار علمی، پژوهشی و فرهنگی که دارد میتواند راه رشد و توسعه را در استان هموار تر کند.

وی اضافه کرد: بدون شک ما به ظرفیت های فرهنگی و آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی در برگزاری جشنواره و جلسات شورای فرهنگ عمومی و اطلاع رسانی استان نیاز خواهیم داشت، در این ایام شیوع ویروس کرونا که اکثر آموزشگاه های موسیقی و تجسمی و موسسات فرهنگی وهنری تعطیل شده اند و نیاز است راهکارهایی برای فعال کردن این مراکز به کمک جهاددانشگاهی استان ارایه و پیشنهاد شود.

رستمی در پایان ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی در خصوص اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان، یادآور شد: با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان، می‌توان شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد استان به ویژه در سال جهش تولید بود.

رییس جهاددانشگاهی کردستان گفت: ظرفیت های فرهنگی زیادی در حوزه های مختلف جهاددانشگاهی برای کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر وجود دارد.

چیا سهراب نژاد در این نشست مشترک نیز اظهار داشت: ظرفیت های خبرگزاری های ایسنا، ایکنا و مراکز افکار سنجی و پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی می تواند در حوزه فرهنگ به عنوان بازوی اجرایی دستگاه های فرهنگی استان از جمله فرهنگ وارشاد اسلامی عمل کند.

رییس جهاددانشگاهی استان خاطرنشان کرد: طرح های پژوهشی زیادی در حوزه فرهنگ در جهاددانشگاهی استان در حال اجرا است که می تواند راهنمای بسیار خوبی برای متولیان و مسئولین استان باشد.

وی در خصوص ظرفیت های جهاددانشگاهی در حوزه رسانه گفت: خبرگزاری های ایسنا و ایکنا، خبرنگاران و روزنامه نگاران بسیاری را در استان آموزش داده است و هم اکنون نیز در حوزه سواد رسانه ای این ارگان آمادگی دارد برای همه اقشار فرهنگی و از جمله خبرنگاران و مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی و مدیران هم در فضای مجازی و هم به صورت حضور برگزار کند.

در ادامه این نشست معاونان و کارشناسان جهاددانشگاهی به معرفی بخش های مختلف فرهنگی و آموزشی جهاد دانشگاهی استان پرداختند، و پیشنهاد شد به منظور تحکیم ارتباطات دوجانبه تفاهمنامه همکاری مابین جهاد و فرهنگ وارشاد اسلامی منعقد شود.

کلید واژه ها: واحد کردستان فرهنگی نشست پیام جهاد 2


نظر شما :