کتاب « تحلیل هم‌هندسی متراکم شده‌ی سازه‌های پوسته و ورق» منتشر شد

۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۳ کد : ۲۳۶۷۲ فرهنگی
کتاب « تحلیل هم‌هندسی متراکم‌شده‌ی سازه‌های پوسته و ورق » توسط انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شد.
کتاب « تحلیل هم‌هندسی متراکم شده‌ی سازه‌های پوسته و ورق» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « تحلیل هم‌هندسی متراکم‌شده‌ی سازه‌های پوسته و ورق » یک اثر ترجمه‌ای است که به همت دکتر رضا کامگار عضو هیئت علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه شهرکرد، مهندس احسان جمشیدی و مهندس فرشاد رحمانی دانشجوی کارشناسی ارشد در نه فصل شامل: بیان یک سطح با استفاده از بی اسپلاین های گویای غیر یکنواخت، انتگرال گیری‌های عددی بر روی یک سطح، تئوری المان‌های پوسته و صفحه، فرمول‌بندی اجزای محدود برای پوسته و صفحه، تحلیل هم‌هندسی پوسته و صفحه، تراکم ساندویچی قابل بازیابی، مسئله صفحه تخت مربعی، مسئله صفحه با سطح دلخواه در 365صفحه در قطع وزیری، ترجمه و به همت انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شده است.

این کتاب آشنایی با روش تحلیل هم هندسی قابلیت طراحی انواع سازه‌ها را برای طراحان فراهم می‌کند. روش تحلیل هم هندسی روشی توانمند است که امکانات فراوانی در اختیار دانشمندان قرار داده است و سبب شده تا در حوزه‌های مختلف مهندسی، پزشکی و ... دستاوردهای قابل توجهی را داشته باشد. در این کتاب مفاهیم پایه و بنیادین روش تحلیل هم هندسی در تحلیل سازه‌های پوسته و ورق با استفاده از نرم افزار Matlab آموزش داده می‌شود.

کتاب حاضر نه تنها به عنوان یک کتاب درسی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها مناسب است بلکه برای علاقه‌مندان به حوزة پژوهش نیز بسیار کارآمد است.

گفتنی است، انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان‌نامه‌های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند.

اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاددانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی - معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره ۳۲۳۲۰۳۲۳ یا ۳۲۳۲۰۰۷۰ تماس بگیرند، همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می‌شود.

 

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری انتشار کتاب فرهنگی


نظر شما :