حمایت سازمان برنامه‌وبودجه آذربایجان غربی از طرح‌های پژوهشی جهاددانشگاهی استان

۱۴ مهر ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۶ کد : ۲۳۵۱۰ عمومی پژوهشی
جلسه مشترک رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی و مدیر آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه‌وبودجه آذربایجان غربی برگزار شد.
حمایت سازمان برنامه‌وبودجه آذربایجان غربی از طرح‌های پژوهشی جهاددانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در این نشست که 14 مهرماه به‌منظور تشریح طرح‌های پیشنهادی پژوهشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد، دکتر امین رستم زاده رئیس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: طرح‌های پژوهشی جهاددانشگاهی در دل گروه‌های پژوهشی که با تعیین زمینه تخصصی کاری تشکیل می‌شود طراحی، تدوین و پیشنهاد می‌گردد.

وی ادامه داد: شرط اخذ مجوز گروه‌های پژوهشی نقش‌آفرینی کیفی آنها در زنجیره ارزش توسعه استان بوده که واحد آذربایجان غربی با اخذ مجوز موافقت اصولی گروه متابولیت‌های ثانویه در حوزه کشاورزی طی سال گذشته و گروه‌های شیمی تجزیه و مدیریت کسب‌وکار درصدد خروجی علمی و تولید محتوای پژوهشی بر اساس مزیت‌های منطقه است که استان را حداقل در حوزه تخصصی زمینه کاری گروه‌ها غنی کرده و بستر کاملاً‌کاربردی برای توسعه استان در مدل مدنظر توسعه بومی فراهم آورده است.

دکتر رستم زاده گفت: یکی از مزیت‌های مهم پژوهش‌ها و مطالعات جهاددانشگاهی مالکیت کاربردی آن است، بدین معنی که تمام طرح‌های مطالعاتی این نهاد کارفرمایی دارد که با خروجی و نتایج طرح و به‌کارگیری آن در پروژه موضوع و چالش مدنظر مدل توسعه مجموعه و سازمان خود را رقم می‌زنند که این مهم یکی از وجوه تمایز طرح‌های تحقیقات این نهاد قلمداد می‌شود.

وی در خاتمه سخنانش با اشاره به طرح‌های مطالعاتی انجام‌شده و خروجی آنها در سطح استان در راستای مدل توسعه استان پرداخت.

همچنین در این جلسه مهندس ابوالفضل عبادی معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی سازمان برنامه‌وبودجه آذربایجان غربی با اشاره به اهداف این سازمان در حوزه تخصصی نظارت و تصویب طرح‌های مطالعاتی استان خاطرنشان کرد: بجای اجرای طرح‌های خرد و کوچک حسب تجارب سال‌های گذشته به دنبال اجرای یکی یا دو طرح ورزین شاخص و کیفی ساز از سوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی ازجمله جهاددانشگاهی هستیم.

همچنین مهندس رخساره قنبری، مدیر آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری این سازمان نیز در این جلسه اظهار کرد: طرح‌های اخیر مطروحه و ارائه‌شده از سوی جهاددانشگاهی در کارگروه پژوهش‌ و فناوری استان کیفی و کاربردی بوده و درصدد حمایت از طرح‌های اثربخش جهاددانشگاهی استان هستیم.

دکتر حبیب ولی زاده معاون پژوهشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی نیز در این جلسه حمایت از طرح‌های جهاددانشگاهی را حمایت از بسترسازی کیفی برای پیشرفت شاخص‌های توسعه استان ذکر کرد.
در خاتمه این نشست مقرر شد جهاددانشگاهی اولویت‌ها و عناوین طرح‌های پژوهش خود را به سازمان برنامه‌وبودجه جهت بررسی و تصویب ارسال کند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان‌غربی


نظر شما :