در نشست مشترک دکتر طیبی با مدیرعامل منطقه‌ آزاد انزلی مطرح شد؛

حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از فعالیت‌های تحقیقاتی جهاددانشگاهی

۰۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۰ کد : ۲۳۳۳۷ عمومی تاپ خبر
رییس جهادانشگاهی در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: توسعه‌ی فناورانه زمانی محقق می‌شود که توسعه‌ی بازار را در پی داشته باشد.
حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از فعالیت‌های تحقیقاتی جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، امروز (چهارشنبه، ۹مهرماه) در جریان سفر خود به استان گیلان با دکتر محمدولی روزبهان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر طیبی در این نشست آموزش‌های کوتاه‌مدت با محوریت جهاددانشگاهی گیلان را یکی از فرصت‌ها عنوان کرد.

وی هم‌چنین پیرامون درخواست‌ها جهت راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی ـ خدماتی در حوزه‌ی پزشکی مناسب با نیازهای استان گفت: درصورت حمایت مقامات استانی می توانیم مراکزی نظیر مرکز تحقیقاتی درمان سرطان گوارش و معده در منطقه آزاد انزلی راه اندازی کنیم.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به فناوری اصلاح نژاد دام سنگین افزود: یکی از فناوری‌ها که توسط جهادگران جهاددانشگاهی محقق شده، اصلاح نژاد دام در کشور است. با توجه به کمبود آب و علوفه در کشور باید از دامی  با جنین مرغوب استفاده کنیم که می‌توان یکی از مراکز آن را در استان گیلان و منطقه آزاد انزلی دایر کرد.بهره مندی جهاددانشگاهی از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی

دکتر روزبهان نیز در این دیدار اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و دانش بنیان در راستای پیشرفت و توسعه کشور می‌تواند از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی بهره‌مند شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ظرفیت‌های این منطقه ‌افزود: منطقه آزاد انزلی با برخورداری از شرایط اقلیمی بسیار مناسب، قرار گرفتن در کریدور شمال – جنوب، امنیت درونی و بین‌المللی همواره مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی گفت: در ۶ ماه نخست امسال رکورد سرمایه گذاری در تاریخ منطقه آزاد انزلی زده شد زیرا ۱۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی مستقیم و همچنین ۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی داشتیم که این سرمایه‌گذاری‌ها اغلب در حوزه گردشگری، تولید، ترانزیتی، تجاری، عمرانی و درمانی بوده است.

دکتر روزبهان با بیان اینکه زیرساخت ریلی از دیگر عواملی است که باعث تسریع مهاجرت به شمال کشور و منطقه آزاد انزلی شده، افزود: راه آهن زمینه بسیار مناسبی را برای افزایش تقاضای سرمایه گذاری فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۲ هکتار شهر صنعتی در محدوده منطقه آزاد انزلی داریم که ۵۰ هکتار شهر صنعتی جدید نیز به این ظرفیت اضافه می‌شود، ادامه داد: هدف ما در درجه اول استفاده از بازار ۹۰۰ میلیاردی اوراسیا و همچنین بهره مندی از بازار ۲۹ میلیارد دلاری مواد غذایی روسیه است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بیان کرد: این نزدیک بودن منطقه آزاد انزلی به پایتخت و تسهیل شرایط رفت و آمد و خوش قیمت بودن زمین در منطقه، قابلیت حل بسیاری از موانع صادرات و واردات را دارد.

دکتر روزبهان خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ هزار دانشجوی ایرانی در روسیه تحصیل می‌کنند که به سبب نوسانات ارزی با چالش‌هایی روبه رو شدند از اینرو مکاتباتی از دانشگاه‌های معتبر روسیه مبنی بر اعلام آمادگی آنان برای تاسیس دانشکده در سطح منطقه آزاد انزلی داشتیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی هم می‌تواند در رشته‌های مختلف علوم بندری، تجارت و اقتصاد، گروه پزشکی از فرصت‌های موجود در منطقه آزاد انزلی بهره مند شود.

گفتنی است، دیدار با استاندار گیلان و  احداث سنگ بنای پروژه‌ی بزرگ مجتمع فرهنگی و آموزشی جهاددانشگاهی در چابکسر از دیگر برنامه های سفر رییس جهاددانشگاهی بود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی رییس جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :