کلنگ‌زنی سوله‌ی فرآوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در استان گلستان

۰۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۳ کد : ۲۳۲۸۷ پژوهشی
آیین کلنگ‌زنی سوله‌ی فرآوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی با حضور دکتر داراب یزدانی مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی این نهاد در دهکده‌ی گیاهان دارویی استان گلستان در گالیکش برگزار شد.
کلنگ‌زنی سوله‌ی فرآوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در استان گلستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان، سید عزیز موسوی سرپرست جهاددانشگاهی گلستان بیان کرد: دهکده‌ی گیاهان دارویی شامل سه بخش اصلی گل‌خانه، سوله‌ی فرآوری، زمین کشت الگویی و ترویجی است. دانشجویان و دانش‌آموزان در مقاطع مختلف می‌توانند با حضور در این قسمت‌ها با گیاهان دارویی و روش تولید و فرآوری آن‌ها آشنا شوند.

 

وی بیان کرد: کشاورزان می‌توانند گیاهان دارویی خود را به دهکده‌ تحویل دهند تا جهاددانشگاهی این محصولات را فرآوری‌شده و به‌صورت برند واحد به خارج از استان صادر کند.


موسوی خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی در صنایع غذایی، تهیه‌ی عطر، اسانس و... کاربرد دارد. 


سرپرست جهاددانشگاهی گلستان با اشاره به این‌که سوله‌ی فرآوری گیاهان دارویی به‌منظور تکمیل چرخه‌ی زنجیره‌ی ارزش احداث می‌شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود در صورت مهیاشدن زیرساخت‌های لازم شامل آب، برق و گاز از سوی دستگاه‌های متولی، این سوله تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.


وی بیان کرد: دستگاه‌های فرآوری اسانس برای این سوله سفارش داده‌شده و در حال ساخت است و طی یک ماه آینده تحویل جهاددانشگاهی می‌شود.

کلید واژه ها: واحد گلستان افتتاح پژوهشی پیام جهاد 3


( ۱ )

نظر شما :