عضو هیات علمی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران؛:

مدرسه‌ی تابستانی لیزر به توسعه‌ی مطالعات بین‌رشته‌ای می‌انجامد

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱ کد : ۲۲۶۶۸ پژوهشی
دکتر نسرین زند گسترش ارتباطات بین متخصصان علوم پزشکی و علوم پایه و به دنبال آن توسعه‌ی مطالعات بین‌رشته‌ای را از محسنات وبینار مدرسه لیزر دانست.
مدرسه‌ی تابستانی لیزر به توسعه‌ی مطالعات بین‌رشته‌ای می‌انجامد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر نسرین زند عضو هیات علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی پژوهشکده یارا جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران اظهار کرد: وبینار «مدرسه تابستانی لیزر و بیومدیکال فوتونیک» از این جهت ارزشمند است که رشته‌های مختلف علوم پایه و فیزیک در آن شرکت دارند و همین امر می تواند باعث توسعه مطالعات بین رشته‌ای و ارتباط بین دنیای پزشکی با دنیای علوم پایه مثل فیزیک، بیوفیزیک، علوم سلولی و مولکولی … شود. در حال حاضر هم که در دوران کرونا به سر می بریم و امکان برگزاری حضوری این گونه همایش‌ها وجود ندارد برگزاری وبینارها بسیار مفید است.

دکتر زند با مثبت ارزیابی کردن جلسات روزهای گذشته مدرسه تابستانی لیزر گفت: مباحث طرح شده این وبینار را مطالب به روز و کاربردی تشکیل می دهند، بیان کرد: کاربردهای سیستم‌های لیزری در حیطههای مختلف پزشکی و نیز گنجاندن مباحث استفاده از سیستم‌های لیزری و نوری در زمینه های تشخیصی از نقاط قوت دیگر این وبینار است و من شخصا از صحبت‌های اساتید به خصوص اساتید فیزیک اپتیک بسیار استفاده کرده‌ام.

وی ادامه داد: سخنرانان از میان متخصصانی انتخاب شده‌اند که علاوه بر احاطه بر مباحث تئوریک، از تجارب عملی بسیار ارزشمندی هم بهره مند هستند. ضمن آن که در این وبینار امکان استفاده از تجارب اساتید به نام خارجی نیز فراهم شده است. در پایان هر جلسه سخنرانی، تبادل اطلاعات در قالب پرسش و پاسخ انجام می‌شود که بر بار علمی وبینار افزوده است.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات لیزر پزشکی پژوهشکده یارا تاکید کرد: مهم‌ترین جنبه این وبینار ارتباطی است که بین متخصصان لیزر پزشکی و اساتید و دانشجویان علوم پایه شکل می گیرد. امیدواریم ایجاد این حلقه‌های ارتباطی سبب تقویت انگیزه های پژوهشی دانش پژوهان عزیز و شکل گیری ایده‌های جدید و خلاقانه شود.

کلید واژه ها: مدرسه تابستانی پژوهشی واحد علوم پزشکی تهران


نظر شما :