تفاهم نامه همکاری سازمان دانشجویان و پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۰ کد : ۲۲۵۲۱ عمومی
تفاهم‌نامه همکاری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با محوریت همکاری‌های سازنده در زمینه ایجاد و ارتقای مشارکت دانشجویان در توسعه فناوری و نوآوری در عرصه‌های علوم و فنون به امضا رسید.
تفاهم نامه همکاری سازمان دانشجویان و پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، مهدی عباسی سرپرست این سازمان با اشاره به ظرفیت‌های دانشجویی سازمان و شعب فعال در سراسر کشور تصریح کرد: سازمان دانشجویان پتانسیل خوبی برای اتصال مجموعه دانشجویی به فضای علمی جهاد و کشور دارد.

وی افزود: ایجاد ارتباط عمیق بین دانشجویان و فضای علمی اتفاق مثبتی است که اگر از دریچه پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها پیش برود کمک شایانی به اتصال دانشجویان رشته‌های مختلف به مجموعه علمی جهاددانشگاهی و در نتیجه ورود نیروی تحصیل‌کرده و با تجربه دارای روحیه جهادی به مجموعه جهاددانشگاهی خواهد کرد.

وی با اشاره به رها شدگی‌ دانشجویان در حوزه علم و فناوری گفت: با بررسی‌های صورت گرفته متوجه شدیم که بسیاری از دانشجویان دارای ایده‌های خوبی هستند، ولی سازوکار مشخصی برای پیشبرد این ایده‌ها وجود ندارد. این در حالی است که جهاددانشگاهی با توجه به پتانسیل داخلی و اعتباری که در سطح نهادهای علمی و رسمی کسب کرده می‌تواند فضای مناسبی برای دانشجویان فراهم کند تا بتوانند ایده خود را به مرحله‌ی عمل برسانند.

سرپرست سازمان دانشجویان با تاکید بر این که پارک‌های علم و فناوری می تواند فضایی باشد تا دانشجویان با پتانسل‌ها و توانمندی‌های جهاددانشگاهی آشنا شوند، اذعان داشت: با برگزاری رویدادهای مختلف می‌توان این ظرفیت‌ها را به دانشجویان معرفی کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان دانشجویان در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: توانمندسازی دانشجویان در حوزه علم و فناوری نیز یکی از وظایف سازمان و بخشی از فرایند شبکه سازی دانشجویی جهاددانشگاهی است.

در ادامه، رییس پارک علم و فناوری البرز نیز با اشاره به تجربیات دوران دانشجویی خود برای شروع کارهای علمی گفت: زمانی با جمعی از دانشجویان دغدغه‌مند متوجه وجود فضای رها شده‌ای در دانشگاه شدیم که با پیگیری‌های متعدد توانستیم این فضای بدون استفاده را به محلی برای اجرای ایده‌های علمی دانشجویان تبدیل کنیم.

مهندس مهدی عباسی ادامه داد: با حضور دانشجویان در فضای به وجود آمده و ایجاد محلی برای تجربه و امکان خطا و آزمون، دانشجویانی که ابتدا شجاعت انجام عمل نداشتند به مرور زمان وارد کار تحقیقاتی شده و توانستند در حوزه تخصصی خود به مرحله اظهار نظر برسند.

وی افزود: در همان دوران بارها توانستیم با ایده‌های نوآورانه دانشجویی مبتنی بر خلاقیت‌های خاص قشر جوان، طرح‌هایی را با حداقل هزینه ممکن جهت رفع معضلات در حوزه‌های مختلف ارایه کنیم.

رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: در حوزه دانشجویی اگر فردی بتواند به مرحله اظهارنظر برسد اتفاق بسیار بزرگی است که رسیدن به این مرحله اصل اول داستان‌های کارآفرینی است.

مهندس عباسی با تاکید بر این‌که مجموعه جهاددانشگاهی برای نیل به موفقیت بیشتر نباید نسبت به دو مولفه حوزه دانشجویان و حوزه فرهنگی بی‌توجه باشد، اذعان داشت:  در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز هر کمکی که بتوانیم برای ارتقای سطح علمی و ورود به مرحله عملی ایده های دانشجویی به خصوص در مقطع ارشد و دکتری انجام دهیم کوتاهی نخواهیم کرد.

وی با بیان این‌که ممکن است بعضی از دانشجویان نگاه ناامیدانه‌ای نسبت به حوزه علمی کشور داشته باشند، تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند با حضور در پارک و  بازدید از این محیط به چشم خود ببینند که کشور در بخش‌هایی از حوزه‌های علمی بسیار عالی پیش رفته است.

گفتنی است، دوشنبه 17 مرداد ماه، در جلسه‌ای که در سالن شهید صبوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی به منظور فراهم آوردن زمینه‌های همکاری‌های سازنده در زمینه ایجاد و ارتقای مشارکت دانشجویان در توسعه فناوری و نوآوری در عرصه‌های علوم و فنون، و بهره‌گیری از توانایی‌های فرهنگی، علمی، فناوری، آموزشی، و تحقیقاتی امضا شد.

کلید واژه ها: سازمان دانشجویان تفاهم‌نامه عمومی پیام جهاد ۱


نظر شما :