با موضوع فرهنگ و اقتصاد تعاون؛

مسابقات مناظره دانشجویان ایران برگزار می‌شود

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۱ کد : ۲۲۴۴۳ فرهنگی
سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با بیان این که مسابقات مناظره تخصصی تعاون از ۱۸ شهریورماه آغاز می شود، تصریح کرد: داوری این مسابقات در پنج سطح "اخلاق مناظره"، "توجه به رعایت فرآیندهای علمی، منطقی و مستدل از طرح مساله تا نتیجه گیری"، "فن بیان و رعایت نکات دستوری"، "احاطه و اشراف نسبت به موضوع مورد بحث" و "خلاقیت در طرح مسأله، سؤالات، تعاریف و نتیجه گیری سخنرانی‌ها" صورت می‌گیرد.
مسابقات مناظره دانشجویان ایران برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، سرپرست این سازمان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص «مواجهه با مسائل اجتماعی و تلاش برای یافتن راه‌حل‌های آن»، این مهم را وظیفه‌ی مهم دانشگاه‌ها در قبال جامعه دانست و گفت: مناظرات تخصصی و ارایه نظرات توسط دانشجویان محصل در رشته‌های مرتبط، می تواند مسیری علمی و مستدل برای ارایه راه‌حل‌های مشکلات جامعه باشد.

مهدی عباسی، ضمن اشاره به برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان با موضوع فرهنگ و اقتصاد تعاون در ایران، تاکید کرد: با توجه به آغاز هفته تعاون، سازمان دانشجویان با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بنا دارد مسابقاتی را با هدف مشارکت بیشتر دانشجویان در امر تعاون در کشور برگزار ‌کند.

وی با اشاره به فرایند داوری این مسابقات گفت: داوری مسابقات توسط سه نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها انجام می شود که دارای تخصص در این زمینه هستند.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با بیان این که مسابقات مناظره تخصصی تعاون از 18 شهریورماه آغاز می شود، تصریح کرد: داوری این مسابقات در پنج سطح "اخلاق مناظره"، "توجه به رعایت فرآیندهای علمی، منطقی و مستدل از طرح مساله تا نتیجه گیری"، "فن بیان و رعایت نکات دستوری"، "احاطه و اشراف نسبت به موضوع مورد بحث" و "خلاقیت در طرح مسأله، سؤالات، تعاریف و نتیجه گیری سخنرانی‌ها" صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به حضور 16 تیم دانشجویی در این مسابقات گفت: 9 تیم دو نفره و 7 تیم 3 نفره شامل 10 نفر شرکت کننده خانم و 29 نفر آقا در مسابقات حضور خواهند داشت.

"دادن تسهیلات مالی و بانکی اعم از وام بدون بهره و ... باعث ایجاد فساد در بخش تعاونی می‌شود."، " فراگیر شدنِ شرکت‌های تعاونی از آسیب پذیری کشور در مقابل تحریم‌ها می‌کاهد."، "بهترین روش مهار انحصار طلبی شرکت‌های خصوصی بزرگ گسترش تعاونی‌هاست."، " توزیع اقلام اساسی خوراکی باید به بخش تعاونی‌های مصرف واگذار شود." و "تعاونی‌ها به ارتقای مردم‌سالاری در ایران کمک کرده‌اند" از جمله گزاره‌هایی است که تیم‌های شرکت کننده در دو موضع موافق و مخالف به بحث خواهند گذاشت.

مناظرات تخصصی تعاون توسط مرکز ملی گفت‌وگو، مناظره و آزاداندیشی، با حمایت معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و اولویت ثبت نام با دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های علوم اجتماعی؛ اقتصاد و مدیریت و دیگر رشته های مرتبط بوده است. این مسابقات که به صورت مجازی برگزار می‌شود، زنده از طریق صفحه سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی و نیز آپارات و سایت سازمان دانشجویان نیز قابل مشاهده است.

کلید واژه ها: سازمان دانشجویان مسابقه مناظره فرهنگی


نظر شما :