در نشست روسای جهاددانشگاهی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مطرح شد؛

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جهاددانشگاهی؛ در کنار هم برای پیشرفت و امیدآفرینی در دانشگاه‌ها

۰۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۸ کد : ۲۱۹۱ عمومی تاپ خبر
دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صبح امروز (۳ مهرماه) با یکدیگر دیدار کردند و بر لزوم افزایش همکاری‌ها بین دو نهاد و ایجاد امیدآفرینی و نشاط در میان دانشجویان تاکید کردند.
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جهاددانشگاهی؛ در کنار هم برای پیشرفت و امیدآفرینی در دانشگاه‌ها

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در این دیدار که در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انجام شد، ابتدا دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی با اشاره به فعالیت‌های پر تعداد جهاددانشگاهی در حوزه‌ی دانشجویی و دانشگاه، بیان کرد: جهاددانشگاهی این آمادگی را دارد که در کنار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، فعالیت‌های خود را در دانشگاه‌ها گسترش و عمق بخشد.
وی با ابراز گلایه از برخوردهای سیاسی در کشور در حوزه‌های مختلف، گفت: در این شرایط نمی‌توان برای کشور یک برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم.
دکتر طیبی ادامه داد: البته در همین شرایط نیز در کشور می‌توان کارهای خوب و موثری انجام داد و جهاددانشگاهی پتانسیل کارهای بزرگ را دارا می‌باشد.
رییس جهاددانشگاهی با اشاره به ظرفیت مهم دانشجویی این نهاد، ابراز کرد: آماده‌ی در اختیار قرار دادن این ظرفیت و توان علوم انسانی و اجتماعی به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها هستیم.
در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز در این دیدار با اشاره به نشاط بالا و پویایی در عرصه‌های جدید جهاددانشگاهی، بیان کرد: کارنامه‌ی جهاددانشگاهی در همه‌ی دوره‌ها، از دفاع مقدس تاکنون و در اموری که مورد نیاز جامعه می‌باشد، پرافتخار و قابل تقدیر است.
وی ادامه داد: کارهای جهادی پیشرو، میان‌بر و حرکت در مرز دانش جهاددانشگاهی و هم‌چنین فعالیت‌های این نهاد در حوزه‌ی سلول‌‌های بنیادی به‌عنوان یک برند مطرح، مایه‌ی افتخارآفرینی است.
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی افزود: عرصه‌ی درخشش جهاددانشگاهی در زمینه‌ی کارهای اولویت‌دار و بر زمین مانده می‌باشد.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به ویژگی صداقت در کار علمی، گفت: جهاددانشگاهی در این زمینه نیز خوب عمل کرده است.
وی ادامه داد: حوزه‌ی فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی با توجه به فعالیت تخصصی خبرگزاری ایکنا، کم‌نظیر می‌باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی با اشاره به سابقه‌ی فرهنگی ـ هنری جهاددانشگاهی، اظهار کرد: نیاز است که این نهاد در حوزه‌ی هنر و به‌خصوص تئاترهای دانشجویی ورود پیدا کند.
وی در پایان گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در کنار جهاددانشگاهی است و امید است با افزایش همکاری‌ها، بتوانیم نقش موثری در ایجاد امیدآفرینی در دانشگاه‌ها و نشاط میان دانشجویان ایفا کنیم.
گفتنی است در این دیدار، بعضی از معاونان جهاددانشگاهی، مدیران کل حوزه‌ی ریاست این نهاد و روسای خبرگزاری‌های جهاددانشگاهی حضور داشتند.


نظر شما :