راه‌اندازی آزمایشگاه‌های تخصصی خوردگی گاز ترش (H۲S) و پوشش سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۷ کد : ۲۱۰۹۲ پژوهشی
در آستانه‌ی فرارسیدن چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، آزمایشگاه های‌ خوردگی گاز ترش و پوشش گروه پژوهشی متالورژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف ۱۱ مرداد افتتاح شد.
راه‌اندازی آزمایشگاه‌های تخصصی خوردگی گاز ترش (H۲S) و پوشش سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، مراسم افتتاحیه این آزمایشگاه ها شنبه 11 مردادماه با حضور دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، مهندس ولی‌الله روشن مدیرکل دفتر تخصصی علوم پایه و فنی مهندسی جهاددانشگاهی، دکتر علیرضا آخوندی رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و معاونان و مدیران این سازمان برگزار  شد.
مهندس زینب ستاریان مدیر آزمایشگاه‌های متالورژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در این مراسم در رابطه با فعالیت این آزمایشگاه‌ها گفت: آزمایشگاه‌های خوردگی و پوشش با محوریت آزمون‌های خوردگی در محیط گاز ترش، به‌ عنوان آزمایشگاه‌های مرجع در حوزه‌ی مهندسی سطح، با اخذ تاییدیه از مراکز ذی‌صلاح، قادر است ضمن ارایه‌ی خدمات آزمایشگاهی آزمون‌های خوردگی HIC و SSC کششی و خمشی و دیگر آزمون‌های خوردگی با به کار بردن تجهیزات پیشرفته و بهره‌گیری از کارشناسان مجرب جهت اجرای طرح های پژوهشی در زمینه‌های علل خوردگی و ارایه روش‌های پیشگیری از خوردگی، انتخاب پوشش و انتخاب مواد مناسب آبکاری فعالیت کند.
وی در ادامه افزود: این خدمات قابل ارایه به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، خودروسازی و حمل و نقل، نیروگاهی، آهن و فولاد و ... در سرتاسر کشور است.
گفتنی است، سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف دارای 7 آزمایشگاه تخصصی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه متالورژی (آنالیز شیمیایی، خواص مکانیکی، بررسی‌های میکروسکوپی نوری و الکترونی، آزمون‌های پرتابل و مترولوژی ) دارای گواهینامه ایزو 17025، تاییدیه از شرکت‌های نفت و گاز، خودروسازی و ... می‌باشد.

کلید واژه ها: راه اندازی سازمان صنعتی شریف پژوهشی پیام جهاد 3 سالگرد


نظر شما :