در بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۵ کد : ۲۱۰۴۸ پژوهشی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل در بازدید از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان گفت: جهاددانشگاهی در حوزه پژوهش و فناوری، صدقه جاریه نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
در بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، سید ناصر اسحاقی پنجشنبه 9 مرداد در حاشیه بازدید از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان اردبیل ضمن تبریک چهلمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی با بیان این مطلب افزود: جهاددانشگاهی یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب  اسلامی است که با ارایه خدمات مختلف به ویژه در حوزه سلامت باروری نقش مهمی ایفا کرده است.

وی از ایجاد مرکز درمان ناباروری و اقدامات انجام یافته در تامین نیروی انسانی متخصص و تجهیزات به روز توسط جهادانشگاهی در استان اردبیل قدردانی و تصریح کرد: نیاز‌های مختلف جامعه و کشور به همت این نهاد انقلابی و با ارایه برنامه‌های عملیاتی برطرف شده ‌و در حال حاضر به سمت فتح قله‌های پیشرفت حرکت می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان این‌که جهاددانشگاهی در انجام رسالت فرهنگی خود نیز به خوبی عمل کرده است، یادآور شد: این نهاد به عنوان عضو شورای فرهنگ عمومی توانسته از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استان و معتمدین شهری برای تحقق اهداف فرهنگی استان بهره‌مند شود.

اسحاقی، اقدامات جهاددانشگاهی در زمینه سلامت و درمان ناباروری در کشور را ارزشمند و قابل تحسین عنوان و تصریح کرد: جهاددانشگاهی نهادی کارآمد و مورد اعتماد در کشور و استان  و همت این نهاد در انجام ماموریت های استانی نتایج قابل ملموسی داشته است.

وی با بیان اینکه ورود جهاددانشگاهی به حوزه گردشگری سلامت زمینه موفقیت و توسعه استان را رقم خواهد زد، خاطرنشان کرد: نتایج عملکرد و فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی در استان بسیار مطلوب است و توانسته بسیاری از مشکلات و مسائل زوجین را برطرف سازد.

 

برنامه‌ریزی جهادانشگاهی در مسیر توسعه استان

در این بازدید رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل از حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی قدردانی و اظهار کرد: ماموریت‌های جهادانشگاهی استان اردبیل با توجه به خلاها و در مسیر توسعه استان برنامه‌ریزی شده است.

مهران اوچی اردبیلی فعالیت در زمینه سلامت باروری و تلاش برای ایجاد ساختار و بسترهای مناسب جهت تسهیل درمان زوج‌های نابارور در استان را امری ضروری و از اولویت‌های فعالیت این نهاد برشمرد و افزود: با توجه به میزان بالای ناباروری در استان، این نهاد با بهره مندی از ظرفیت متخصصان دوره دیده پژوهشگاه رویان و استفاده از تجهیزات روز اقدام به رفع مشکل زوجین نابارور کرده و این امر زمینه ورود این نهاد به حوزه گردشگری سلامت و ساماندهی آن را فراهم کرده است.

وی با اشاره به این‌که با توجه به ارزیابی‌های انجام گرفته، نتایج عملکرد و میزان موفقیت استفاده از روش‌های کمک باروری مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان اردبیل مطابق با پروتکل‌های جهانی و کشوری است، یادآور شد: این مرکز برای درمان زوجین نابارور از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و پیوسته در مسیر ایجاد امید به زندگی گام بر می دارد.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان این‌که تاکنون درمان بیش از یک هزار و ۵۰۰ زوج در این مرکز موفقیت‌آمیز بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر انتقال دانش فنی پژوهشگاه رویان به مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل منجر به رفع دغدغه‌های استانی در این حوزه شده است.

اوچی اردبیلی یادآور شد: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی با دو اتاق عمل، کلینیک تخصصی مردان و زنان، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، جنین‌شناسی و ژنتیک، بخش جراحی محدود و سرپایی، مراکز مشاوره ژنتیک، مامایی، تغذیه و روانشناسی جزو ظرفیت‌های استان برای ارتقاء بخش سلامت استان محسوب می‌شود و توسعه فضای فیزیکی این مرکز  می تواند به ارایه بهتر خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعه‌کنندگان منجر شود.

گفتنی است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از بخش‌های مختلف مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان اردبیل بازدید و درجریان فعالیت های آن قرار گرفت.

کلید واژه ها: واحد اردبیل بازدید پژوهشی


نظر شما :