استاندار هرمزگان مطرح کرد:

جهاددانشگاهی؛ کانون خلاقیت و نوآوری/ ارایه‌ی طرح‌های فاخر با اجرای مناسب

/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی (۴۵)/
۰۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۴ کد : ۲۰۹۰۵ عمومی تاپ خبر
فریدون همتی با تاکید بر این‌که جهاددانشگاهی کانون خلاقیت و ابتکار و نوآوری است، گفت: در جهاددانشگاهی هم طرح‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی فاخر و گزین ارایه می‌شود و هم اجرای خوبی صورت می‌گیرد که باعث موفقیت برنامه‌های این نهاد شده است.
جهاددانشگاهی؛ کانون خلاقیت و نوآوری/ ارایه‌ی طرح‌های فاخر با اجرای مناسب

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان با تبریک 16 مرداد چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی عنوان کرد: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی در سال 59 و با فرمان حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شد که تشکیل این نهاد نشان‌دهنده‌ی توجه ویژه‌ی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به کار علمی و تدبیر در این عرصه است.

وی نقش جهاددانشگاهی را در شکل‌گیری انقلاب علمی و فرهنگی در عرصه‌ی دانشگاهی کشور بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و افزود: این نهاد با فعالیت‌های مناسب خود زمینه‌ی مناسبی را برای ترویج و نهادینه‌سازی ارزش‌های اسلامی و انقلابی در دانشگاه‌ها فراهم کرد که این فعالیت ارزنده قابل‌تقدیر است.

استاندار هرمزگان در ادامه به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در زمینه‌ی توسعه‌ی علم و دانش اشاره کرد و گفت: دستاوردهای علمی جهاددانشگاهی برای کشور چشم‌گیر و کم‌نظیر بوده و متخصصان متعهد و مومن فعال در این نهاد توانسته‌اند پیچیده‌ترین فعالیت‌های علمی را انجام داده و برای کشور افتخارآفرینی کنند.

همتی اقدامات جهاددانشگاهی در استان هرمزگان را در مجموع ثمربخش برشمرد و گفت: جهاددانشگاهی استان هرمزگان نیز به دو مقوله‌ی کار علمی و فرهنگی به‌خوبی توجه داشته و باید در راستای فعالیت‌های پژوهشی و تولید ثروت از طریق علم گام بردارد.

وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان هرمزگان باید به مقوله‌ی تجاری‌سازی علم و نقشی که برای جهاددانشگاهی در نقشه‌ی جامع علمی کشور تبیین شده توجه ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده‌ی عالی دولت در استان هرمزگان اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف در استان هرمزگان باید ضمن برقراری تعامل مناسب با مجموعه‌ی جهاددانشگاهی در هرمزگان از دستاوردهای این نهاد در زمینه‌های علمی و پژوهشی استفاده کنند.

همتی، خاطرنشان کرد: جهادگران جهاددانشگاهی در تحقق اهداف سال که از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده نیز وظایف مهمی بر عهده دارند و مدیریت عالی استان هرمزگان آماده هرگونه حمایت و کمک به ارتقای جایگاه جهاددانشگاهی استان هرمزگان است.

همتی با تاکید بر این‌که جهاددانشگاهی کانون خلاقیت و ابتکار و نوآوری است، گفت: در جهاددانشگاهی هم طرح‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی فاخر و گزین ارایه می‌شود و هم اجرای خوبی صورت می‌گیرد که باعث موفقیت برنامه‌های این نهاد شده است.

وی افزود: اگر روحیه جهادی، انقلابی بودن، کسب رضای الهی، در صحنه بودن و رویکرد خلاقانه و نوآورانه ادامه یابد به اهداف انقلاب و نظام بیشتر می‌رسیم.

کلید واژه ها: چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی عمومی واحد هرمزگان استانداران


نظر شما :