افزایش ۷۹ درصدی ذخیره خون بندناف در ایلام

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۴ کد : ۲۰۸۲۳ پژوهشی
رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از افزایش ۷۹ درصدی قراردادهای ذخیره خون بندناف در ۴ ماهه‌ی اول ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: بیشترین میزان استقبال خانواده‌ها برای ذخیره سازی خون بندناف نوزادان خود، در تیرماه محقق شده است.
افزایش ۷۹ درصدی ذخیره خون بندناف در ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد ایلام، سیدغلامرضا حسینی، با بیان این‌که هر چه شناخت والدین از مزایای ذخیره خون بند ناف بالاتر می‌رود تمایل آنان به ذخیره خون بند ناف نوزادشان هم بیش‌تر می‌شود، اظهار کرد: سلول‌های بنیادی خون بندناف قابلیت درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری خونی، فلج مغزی، اوتیسم و بیماری های ضعیف کننده سیستم ایمنی ... را دارد و خانواده‌هایی که در آستانه تولد فرزند هستند می‌توانند با ذخیره خون بندناف فرزندشان در بانک خون بندناف فامیلی رویان، از این سرمایه برای سلامت خانواده خود در آینده استفاده کنند.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی ایلام با بیان این‌که تمام تلاش ما این است که نگاه به خون بندناف به عنوان یک زباله بیولوژیکی اصلاح شود، گفت: این خون سرشار از سلول‌های بنیادی است که می‌تواند در درمان بیماری‌های صعب العلاج موثر باشد.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام ادامه داد: بانک خون بند ناف رویان برای تسهیل روند ذخیره خون بندناف در ایلام، کار خود را از سال 1386 شروع کرده تا  کار والدین ایلامی  برای ذخیره خون بند ناف نوزاد خود را تسهیل کند.

وی تصریح کرد: متقاضیان برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت rsct.ir مراجعه و یا شماره تلفن‌های 08433363090 و 09301357637 تماس بگیرند.

کلید واژه ها: واحد ایلام خون بندناف پژوهشی پیام جهاد 5


نظر شما :