نماینده‌ی مردم استان مرکزی در مجلس:

جهاددانشگاهی به دنبال باز کردن گره‌های کور علمی در کشور است

/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی (۴۳)/
۰۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۹ کد : ۲۰۷۷۸ عمومی تاپ خبر
علیرضا نظری گفت: جهاددانشگاهی به دنبال باز کردن گره‌های کور علمی در کشور است و در انجام این ماموریت خطیر به توفیقات زیادی نائل آمده است.
جهاددانشگاهی به دنبال باز کردن گره‌های کور علمی در کشور است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، علیرضا نظری نماینده‌ی مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در آستانه‌ی فرارسیدن سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: مجموعه‌ی فعالیت‌هایی که این نهاد انقلابی و علمی طی سال‌های گذشته برای نظام اسلامی رقم زده، منجر به کسب دستاوردهای عظیم علمی، تحقیقاتی و پژوهشی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی شده است.

وی تصریح کرد: این مجموعه‌ی علمی توانسته در طول این سال‌ها طیف وسیع و متنوعی از محصولات و خدمات دانش‌بنیان را به کشور ارایه دهد و در این مسیر گره‌های کوری را که پیش روی فناوری‌های نوین قرار داشته، باز کند.

این نماینده‌ی مردم در خانه‌ی ملت از جهاددانشگاهی به‌عنوان سمبل و نمونه‌ی تبدیل تهدید به فرصت در نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: تبدیل تهدید به فرصت با روحیه‌ی جهادی و خلاقانه از مهم‌ترین ویژگی‌های دانشمندان و پژوهشگران جهاددانشگاهی است.

وی بیان کرد: این نهاد انقلابی با گذشت ۴۰ سال از تولد خود توانسته است در عمده محدودیت‌هایی که کشور در حوزه‌ی فناوری‌های نوین با آن مواجه بوده، ورود کند و با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان خلاق، با انگیزه و متعهد به پیشرفت دانش‌بنیان کشور، موفق شد در عرصه‌های فناوری نظیر علوم «های‌تک» خدمات بسیاری را به نظام ارایه و کارنامه‌ی درخشانی از خود برجای گذارد.

نظری در ادامه به پیشگامان انجام کارهای بزرگ و ماندگار در جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: مرحوم کاظمی آشتیانی بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی از جمله این پیشگامان بود که همواره به دنبال انجام کارهای جدید، بدیع و نوآورانه بود.

کلید واژه ها: چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی نمایندگان مجلس واحدی مرکزی نگاه از بیرون


نظر شما :