بازدید رییس دانشگاه صنعتی اصفهان از پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۹ کد : ۲۰۷۷۷ تجاری سازی و اشتغال
در آستانه چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، دکتر ابطحی رییس دانشگاه و دکتر شیرانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با همراهی دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، مهندس عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز از بخش‌های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و نیز دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
بازدید رییس دانشگاه صنعتی اصفهان از پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، در آستانه چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، دکتر ابطحی رییس دانشگاه و دکتر شیرانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با همراهی دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، مهندس عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز و نیز مدیران واحدها و پژوهشکده‌های مستقر در مجموعه از بخش‌های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و نیز دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز بازدید و با بخشهای مختلف این مجموعه عظیم علمی و فناوری روز یکشنبه ۵ مردادماه آشنا شدند.
در این بازدید دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با تشریح بخشی از توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی پلی بین دانشگاه و جامعه بوده و تلاش می کند با نگاه علمی و کاربردی به نیازهای جامعه و کشور پاسخ مناسب دهد.
دکتر پورعابدی با اشاره به این‌که جهاددانشگاهی بیش از ۷ هزار نیرو در سراسر کشور دارد، افزود: این نهاد انقلابی همواره تلاش میکند با انجام طرح ها و پروژهها در سراسر کشور با رفع  نیازهای جامعه و کشور به درآمدزایی بپردازد و ثروت آفرینی کند.
وی به اشاره به سند چشم انداز جهاددانشگاهی گفت: براساس دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی،  جهاددانشگاهی تلاش دارد نقش خود را در برنامه ها و ماموریت های مختلف از جمله نقشه جامع علمی کشور ایفا نماید.
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی اعلام کرد: درآستانه چهلیمن سالگرد تاسیس نهاد مقدس جهاددانشگاهی اعلام می کنیم همواره مدل ما شناسایی مشکلات و نیاز ها و انجام علمی و تحقیقاتی پروژه ها براساس نیازهای کشور است و در این زمینه از همه امکانات فنی، دانشی و تخصصی و نیروی انسانی خود در سراسر کشور استفاده می کنیم.

تاکید همکاری دانشگاه با مراکز علمی و فناوری 
مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای  جهاددانشگاهی نیز در این بازدید بر همکاری دانشگاه با مراکز علمی و فناوری تاکید کرد و یادآور شد: برای ایجاد ارتباط سازنده و ثمربخش بین دانشگاه و صنعت همکاری همه جانبه پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها و صنایع یک ضرورت انکارناپذیر است.

بازدید از دستاوردهای پارک البرز و مجتمع برای ما افتخارآمیز بود

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این بازدید  با اشاره به این‌که پارک‌ها، مراکز رشد علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان و فناور نقش مهمی در تولید ثروت و توسعه بسترهای کارآفرینی دارند گفت: در این بازدید شاهد دستاوردهای افتخارآفرین جهاددانشگاهی در زمینه ها و بخش های مختلف بودیم و این برای ما افتخارآمیز بود.
 دکتر ابطحی با تاکید برای همکاری جهاددانشگاهی با دانشگاه صنعتی و مجموعه فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی و پارک های استان اصفهان گفت: همکاری و هم افزایی بین نهاد های موثر در این حوزه بویژه جهاد دانشگاهی و دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری  و شهرک علمی و تحقیقاتی می تواند زمینه ساز توسعه علمی و فناوری کشور و ایجاد بستر کارآفرینی و اشتغال باشد.
وی با اشاره به این‌که اکوسیستم نوآوری و فناوری در استان اصفهان با شروع به کار شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شکل گرفت بر همکاری نزدیک بین جهاد دانشگاهی، مجموعه شهرک علمی و تحقیقاتی  در کنار دانشگاه های استان تاکید کرد.
دکتر ابطحی بر همکاری با جهاددانشگاهی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه، صنعت نفت، نفت و انرژی و صنایع مرتبط، نساجی، بیومواد،توسعه آزمایشگاه های مرجع،  بیابان زدایی و مساله کویرو  سایر زمینه های همکاری تاکید کرد و خواستار حضور هم افزایانه جهاددانشگاهی در این زمینه ها شد.
مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز و رییس مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی نیز در این بازدید بر همکاری دانشگاه با مراکز علمی و فناوری تاکید کرد و یادآور شد: برای ایجاد ارتباط سازنده و ثمربخش بین دانشگاه و صنعت همکاری همه جانبه پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها و صنایع یک ضرورت انکارناپذیر است.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز بازدید اشتغال پیام جهاد 5


نظر شما :