رییس کل دادگستری آذربایجان غربی:

جهاددانشگاهی سرمنشا بسیاری از تحولات بزرگ علمی فاخر است

۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۳ کد : ۲۰۶۷۹ عمومی
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: جهاددانشگاهی سرمنشا اکثر تحولات بزرگ علمی فاخر در کشور و استان است و این مهم را در بازدیدهای اخیر مشاهده کرده‌ام.
جهاددانشگاهی سرمنشا بسیاری از تحولات بزرگ علمی فاخر است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر علی‌اکبر گروسی با تبریک 16 مرداد سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی به فرمان امام خمینی(ره)، تشکیل این نهاد انقلابی را نقطه عطفی در شکوفایی علم جهادی در کشور عنوان کرد و افزود: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با ورود تخصصی و تاثیرگذار به حوزه‌های مورد نیاز استان و حتی کشور توانسته کارنامه درخشانی در خدمت به جامعه و خلق اقدامات علمی فاخر داشته باشد.

وی اظهار کرد: در حوزه اقدامات پژوهشی و فناورانه در بحث تولید محصولات شیمیایی پر مصرف وارداتی از سوی جهادگران استان و یا رمزگشایی بی‌سیم پیشرفته غنیمتی و طراحی و ساخت رمز کننده و دستیابی به فناوری‌های در مرز دانش در حوزه‌ی ژنتیک و سلول‌های بنیادین از جمله شبیه‌سازی و یا رویان گیاهی در استان و در حوزه‌ی اقدامات آموزشی و عالی، تخصصی کوتاه مدت، عالی علمی کاربردی، آموزش کارکنان دولت، مجازی و از راه دور و بین المللی و در حوزه اقدامات فاخر فرهنگی و حقوق شهروندی اقدامات خوبی انجام داده است که با توجه به محدودیت‌های مالی واقعا جای تقدیر دارد.

وی رسالت اصلی این نهاد انقلابی را تربیت نیروی انسانی جوان متخصص و متعهد برای تسریع در روند توسعه و رفع چالش‌های اساسی جامعه عنوان کرد و گفت: جهاددانشگاهی تاکنون در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، تربیت نیروهای ماهر و بحث رویان انسانی و گیاهی در استان موفق عمل کرده و توانسته بخشی از نیازهای جامعه را حل کند.

وی تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد و بهره گیری از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی این نهاد برخاسته از انقلاب می‌تواند نقش موثری در رشد و تعالی جامعه داشته باشد.

گروسی ادامه داد: جهاددانشگاهی با اتکا به نیروهای جهادی و انقلابی خود توانسته با توسعه مراکز علمی و تحقیقاتی متناسب با نیاز استان در حد و اندازه خود با این شرایط جامعه به خود کفایی مناسبی برسد.

وی با بیان این‌که به گفته‌ی مقام معظم رهبری جهاددانشگاهی، مایه امید نظام است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی تاکنون کارنامه درخشانی داشته و امید است با شناسایی نیازهای روز جامعه و به‌کارگیری جوانان مومن و متعهد خوش‌فکر همچنان پیشرو و افتخارآفرین بماند.

وی ادامه داد تربیت نیروی انسانی کارآمد و بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی این نهاد برخاسته از انقلاب می‌تواند نقش موثری در رشد و تعالی جامعه داشته باشد و تاکنون آن‌گونه که بنده در بازدیدهای میدانی از جهاددانشگاهی استان مشاهده کرده‌ام و اطلاع هم دارم جهاددانشگاهی آذربایجان غربی عملکرد خوبی داشته و دارد.

وی در خصوص اولویت واگذاری ماموریت‌های جدید به جهاددانشگاهی و برنامه‌ها جهت استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی برای برطرف کردن نیازهای استان اظهار کرد: کلاس‌های تخصصی آموزشی، عملیاتی کردن دستاوردهای علمی دانشگاه‌ها در بازار و ارایه ایده‌های نو باید در اولویت ماموریت‌های جدید جهاددانشگاهی برای جلب حمایت دستگاه‌های دولتی قرار گیرد و جهاددانشگاهی می‌تواند دستاوردهای علمی را از دانشگاه‌ها استخراج و به‌صورت جهادی وارد عمل کند و با توجه به جایگاه و ظرفیت علمی دانشگاه‌های استان این نهاد انقلابی با ارایه راهکارها ظرفیت‌های علمی استان را در جهت رفع نیازهای استان به کار ببندد.

رییس کل دادگستری استان با بیان این‌که جهاددانشگاهی یک نهاد پویا است، افزود: این مجموعه همچنان باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و استمرار روحیه جهادی به انجام کارهای عمیق و تاثیرگذار در جامعه بپردازد.

وی افزود: جهاددانشگاهی و دادگستری استان اخیرا تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند و برخی مفاد آن نیز اجرا و برخی دیگر نیز با توجه به نیازهای دو دستگاه در برنامه اجرا شدن قرار دارند.

کلید واژه ها: واحد آذربایجان غربی رییس کل دادگستری استان عمومی سالگرد


نظر شما :