نماینده‌ی مردم شفت و فومن در مجلس:

نگاه‌ها به جهاددانشگاهی باید تقویتی و حمایتی باشد

/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی (۱۸)/
۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۰۶۲۷ عمومی تاپ خبر
نماینده‌ی مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، نگاه‌ها به این نهاد باید تقویتی و حمایتی باشد؛ زیرا با پتاسیل‌هایی که دارد می‌تواند پل ارتباطی بین پژوهشگران و سرمایه‌گذاران باشد.
نگاه‌ها به جهاددانشگاهی باید تقویتی و حمایتی باشد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی گیلان، خلیل بهروزی‌فر با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی به‌عنوان یک نهاد انقلابی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که در حوزه‌های مختلف عملکرد موفقی ارایه کرده است.

بهروزی‌فر با بیان این‌که رویکرد فعالیت‌های جهاددانشگاهی مبنی بر پژوهش و تحقیقات است که اثرات ماندگاری دارد، افزود: متاسفانه خروجی دانشگاه‌های ما به گونه‌ای نیست که نیاز جامعه را تامین کند؛ بنابراین امروز دانشگاه‌های ما نیازمند مهارت‌آموزی هستند که این ظرفیت در جهاددانشگاهی وجود دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: دانش و مهارت باید هم‌زمان رشد کند تا بتواند نیازها را برآورده نماید؛ جهاددانشگاهی در کنار علم، به مهارت‌آموزی هم می‌پردازد که این می‌تواند تاثیر بسیار خوبی را در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

وی بیان کرد: نگاهی که در ارتباط با جهاددانشگاهی وجود داشته، متاسفانه بیشتر این نهاد را تضعیف کرده است، در حالی‌که با توجه به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی نگاه‌ها به این نهاد باید تقویتی و حمایتی باشد؛ زیرا با پتاسیل‌هایی که دارد می‌تواند پل ارتباطی بین پژوهشگران و سرمایه گذاران باشد.

نماینده‌ی مردم شفت و فومن بیان کرد: امروز می‌توانیم با تقویت جهاددانشگاهی، خروجی کاربردی‌کردن علم و مهارت‌ها را در جامعه مشاهده کنیم.

بهروزی‌فر گفت: دولت باید در جهت توسعه‌ی متوازن در سطح کشور، سهمی برای جهاددانشگاهی قائل شود؛ بنابر فرمایش مقام معظم رهبری باید از ظرفیت گروه‌های جهادی مختلف در کشور استفاده شود؛ بنابراین با وجود این ظرفیت در جهاددانشگاهی دولت باید نگاهی حمایتی به به این نهاد داشته باشد.

وی اضافه کرد: در ارتباط با توسعه‌ی متوازن باید سهمی را برای جهاددانشگاهی قائل شد؛ در جهاددانشگاهی و گروه‌های جهادی جوانان بسیار متعهد، انقلابی، ولایت‌مدار، فعال و همراه با دانش و مهارت را داریم که با وجود چنین ظرفیتی این نهاد می‌تواند نقش موثری در توسعه‌ی متوازن کشور ایفا کند.

کلید واژه ها: چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی سازمان گیلان نمایندگان مجلس نگاه از بیرون


( ۲ )

نظر شما :