توسط مرکز «امداد» جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی انجام می‌شود؛

ارایه‌ی خدمات درمانی ویژه‌ی روزهای مقابله با کرونا

۰۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۰ کد : ۲۰۵۵۳ پژوهشی
مدیر مرکز خدمات درمان در منزل امداد جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از گسترش خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی این مرکز طی دوران شیوع کرونا و در راستای نیاز جامعه خبر داد.
ارایه‌ی خدمات درمانی ویژه‌ی روزهای مقابله با کرونا

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، ابو حسن فرهنگ سرد رودی بابیان اینکه دسترسی آسان و شبانه‌روزی به خدمات پزشکی و پرستاری در هر ساعت از شبانه‌روز و در مکان‌های موردنیاز بیمار یکی از اساسی‌ترین نیازهای این روزها به‌خصوص در ایام کروناست، اظهار کرد: ارائه خدمات 24 ساعته پزشکی و پرستاری از ابتدا جزو خدمات این مرکز بوده که طی چند ماه گذشته و با توجه به نیاز جامعه به‌صورت گسترده‌تر و تخصصی‌تر دنبال شده است.

وی ادامه داد:‌ مرکز امداد» علاوه بر اعزام کادر درمان عمومی و تخصصی و ارائه خدمات درمان در منزل متناسب با نیاز بیمار، طی ایام شیوع کرونا نسبت به انجام انواع تست تشخیص کرونا نیز اقدام کرده است.

طی این مدت پاسخگویی به هزاران تماس و ارائه مشاوره تلفنی، اعزام صدها پرستار، پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص و ارائه خدمت تخصصی کرونایی شامل اعزام نیرو برای پاسخگویی به نیاز سالمندان و انجام تست کرونا و آنتی‌بادی برخی از خدماتی است که طی چند ماه گذشته و از ابتدای شیوع کرونا توسط مرکز امداد در منزل امداد» در مناطق 22 گانه تهران ارائه‌شده است.

فرهنگ با اشاره به برخی از مهم‌ترین مزایای خدمات درمان در منزل به‌خصوص در دوران شیوع کرونا،‌ گفت: دسترسی آسان به پزشک و پرستار در هر ساعتی از شبانه‌روز و حتی روزهای تعطیل، عدم نیاز به خروج از منزل، عدم نیاز به جابجایی بیمار و سالمند، کاهش رفت‌وآمدهای غیر ضرور در زمان همه‌گیری و شیوع کرونا، افزایش کیفیت مراقبت از بیمار در منزل، کاهش دفعات و مدت‌زمان بستری، پیشگیری از بستری‌های غیرضروری، کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی، افزایش ایمنی و آسایش بیماران و خانواده، هزینه‌ای کمتر از خدمات بیمارستانی و بازگشت سریع‌تر بیمار به زندگی عادی برخی از این امتیازات است.

به گفته وی، اعزام پزشک فوق تخصص در رشته‌های زنان، نفرولوژی و اورولوژی؛ اعزام متخصص داخلی، طب سالمندی، طب سنتی، قلب و عروق، رادیولوژی، ارتوپدی و طب ورزشی، اعزام پزشک عمومی، ارائه خدمات پرستاری و خدمات تزریقات در منزل در نقاط گوناگون تهران از دیگر خدماتی است که در مرکز امداد ارائه می‌شود.

مدیر مرکز امداد جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به ارائه خدمات ویژه نمونه‌گیری در منزل و ارسال جواب آزمایش، گفت: مرکز امداد» با آزمایشگاه‌های مجهز و معتبر وزارت بهداشت قرارداد دارد و در این راستا علاوه بر انجام آزمایش‌های عمومی، بالینی و تخصصی؛ درزمینهٔ انجام آزمودن کرونا در منزل نیز با بهره‌گیری از نمونه‌گیران مجرب و با استفاده از کیت‌های تشخیصی باکیفیت اقدام می‌کند.

فرهنگ توضیح داد: بر این اساس پس از انجام تست اختصاصی کرونا در منزل؛ نمونه‌ها در آزمایشگاه‌های دارای مجوز وزارت بهداشت و انستیتو پاستور با نظارت متخصصین ویروس‌شناسی، ژنتیک و پاتوبیولوژیست بررسی و نتایج آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای فرد و پزشک معالج ارسال می‌شود.

شایان‌ذکر است، توان‌بخشی در منزل (فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی)، اجاره تجهیزات پزشکی (اکسیژن ساز خانگی، کپسول اکسیژن، تشک مواج، اجاره ویلچر، صندلی چرخ‌دار دستی و برقی)، خدمات مشاوره تلفنی و انجام عملیات ضدعفونی منازل و اماکن با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مواد مؤثر از دیگر خدماتی است که توسط مرکز درمان در منزل امداد» انجام می‌شود.

بر این اساس متقاضیان می‌توانند برای بهره‌مندی از مشاوره پزشکی و خدمات درمان در منزل با شماره 72103 تماس گرفته و یا به نشانی emdadclinic.com/ مراجعه کنند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی کرونا پژوهشی پیام جهاد9


نظر شما :