حضور پارک علم و فناوری کرمانشاه در کنفرانس بین المللی IASP ۲۰۱۸

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۴ کد : ۱۹۹۳ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
پارک علم و فناوری کرمانشاه در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علمی با شعار "به سوی شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اکوسیستم‌های نوآوری" که برای نخستین بار به میزبانی ایران با حضور متخصصان حوزه پارک‌های فناوری و مناطق نوآوری از سراسر جهان باحضور ۵۰۰ شرکت کننده از ۵۰ کشور در اصفهان برگزار شد، شرکت کرد.
حضور پارک علم و فناوری کرمانشاه در کنفرانس بین المللی IASP ۲۰۱۸

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه ، این کنفرانس که از 11 تا 14 شهریور ماه برای نخستین بار به میزبانی ایران با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد. یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی در حوزه فناوری و نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان محسوب می شود.

محور‌های اصلی این کنفرانس شامل"شهرها، پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری، چالش‌ها و استراتژی‌ها"، "ابزار‌ها و عملکرد‌های جدید برای شهر‌ها و مناطق نوآوری"، "چالش‌های جوامع و شهرها و نقش پارک‌های علم و فناوری برای غلبه بر چالش‌ها از طریق نوآوری اجتماعی"، "کارآفرینی برای رشد و پایداری در پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری" می باشد که پارک علم و فناوری کرمانشاه بعنوان عضو اصلی انجمن جهانی آیسپ در این کنفرانس شرکت کرد.

حدود 220 مذاکره بین روسای پارک‌های علم و فناوری کشورهای شرکت کننده و پارک‌های علم و فناوری ایران صورت گرفت.

این مذاکره‌ها درباره جذب سرمایه‌گذار، صادرات تولیدات شرکت‌های دانش بنیان، تبادل تجربه برای راه‌اندازی مراکز رشد و پارک‌های علمی و چگونگی فعال کردن شرکت‌های دانش بنیان در عرصه بین الملل انجام شد.

بر اساس این گزارش مسوولان و نمایندگان پارک علم و فناوری کرمانشاه ضمن شرکت در این کنفرانس نشست ها و ملاقات‌هایی با مسوولان و نمایندگان سایر پارک‌های بین المللی از جمله: اسپانیا، کانادا، تایلند و چین در خصوص انتقال تجربیات و زمینه سازی همکاری‌های مشترک را مورد بحث و بررسی صورت گرفت و در راستای توسعه شبکه همکاری بین پارک‌ها نشست با دکتر یاسر کراچیان مدیر تجاری سازی دانشگاه یورک کانادا، مدیران تک پارک چین، مدیران پارک کارتوخا سویل اسپانیا و مسوولان پارک علمی تایلند صورت پذیرفت.

همچنین در حاشیه این نشست‌ها تفاهم نامه‌های همکاری بین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با پارک‌های علمی آتلانپُل(Atlanpole) فرانسه و بارسلونای اسپانیا منعقد شد.

پرچم نمادین سی و ششمین کنفرانس بین المللی پارک‌های علمی به رییس پارک فناوری آتلانپل فرانسه که میزبان دوره بعدی این رویداد در سپتامبر سال 2019 میلادی است، اعطا گردید.

پارک‌‌های علمی کشورهای اسلونی، مکزیک و اسپانیا نیز نامزدهای میزبانی برگزاری سی و هفتمین کنفرانس جهانی پارک‌های علمی و مناطق نوآوری در سال 2020 میلادی بودند، با رای‌ گیری نهایی در نشست مجمع عمومی انجمن جهانی پارک‌های علمی (IASP) در اصفهان، پارک فناوری 'کارتوخا' در اسپانیا به عنوان میزبان این رویداد انتخاب شد.

در حاشیه این کنفرانس پارک علم و فناوری کرمانشاه، شتابدهنده فناوری تیک و 14 پارک علم و فناوری ایران و چهار پارک علمی خارجی در نمایشگاهی دستاوردهای خود را به شرکت کنندگان داخلی و خارجی معرفی کردند که دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، دکتر بهروز بادکو معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی و جمعی از مسوولان پارک‌های علمی و فناوری دیگر کشور‌ها از این غرفه بازدید کردند.

در پایان از پارک علم و فناوری کرمانشاه به جهت حضور فعال در حمایت از برگزاری این رویداد تقدیر شد.


نظر شما :