تفاهم نامه همکاری بین اداره کل محیط زیست و جهاددانشگاهی البرز منعقد شد

۰۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۵ کد : ۱۹۵۴۹ عمومی
به منظور گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی تفاهم نامه همکاری بین اداره کل محیط زیست و جهاددانشگاهی البرز منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری بین اداره کل محیط زیست و جهاددانشگاهی البرز منعقد شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد البرز، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل محیط زیست و جهاددانشگاهی استان، 8 تیر ماه با حضور احمدرضا فیروزی رییس این واحد و فردین حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز برگزار شد.

در این مراسم احمدرضا فیروزی رییس جهاددانشگاهی واحد استان البرز با اشاره به همکاری و تعامل دیرینه جهاددانشگاهی و محیط زیست در سطح استان از حسن اعتماد اداره کل محیط زیست به جهاددانشگاهی قدردانی کرد.

وی به توانایی و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر همکاری‌های مشترک زیادی بین محیط‌زیست و جهاددانشگاهی از جمله تدوین بسته‌های فرهنگی و آموزشی، چاپ کتاب و اطلس‌های زیست‌محیطی، آموزش مربیان مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی، ساخت و تولید فیلم با موضوعات محیط‌زیست تحقق یافته است.

فیروزی با بیان این‌که جهاددانشگاهی واحد استان البرز در حوزه معاونت پژوهشی با دارا بودن گروه‌های پژوهشی برنامه‌ریزی و توسعه شهری، آسیب‌شناسی اجتماعی، علوم شناختی و مرکز تخصصی GIS آمادگی هرگونه همکاری با اداره کل محیط‌زیست را دارد، گفت: همچنین مرکز آموزش بلندمدت و مراکز آموزشی کوتاه‌مدت جهاددانشگاهی با ارایه آموزش‌ها در زمینه‌های مختلف عمومی و تخصصی ضمن خدمت کارکنان دولت، زبان انگلیسی، دوره‌های هنری، علوم پزشکی و فنی و مهندسی در بخش معاونت آموزشی آماده همکاری و ارایه خدمات به مدیران، کارکنان و خانواده‌های آنان است.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی با دارا بودن 2 خبرگزاری ایسنا و ایکنا، مرکز افکار سنجی (ایسپا) و مرکز انتشارات نیز همواره همکاری خوبی با اداره کل محیط‌زیست استان داشته است.

در ادامه این مراسم مهندس فردین حکیمی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان البرز با قدردانی از همکاری و تعامل خوب و مثبت جهاددانشگاهی در سال‌های اخیر اظهار کرد: در بخش‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و پژوهشی عملکرد و خروجی خوبی با جهاددانشگاهی داشته‌ایم که امیدواریم این همکاری‌ها تداوم داشته باشد.

وی با قدردانی ویژه از مجموعه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در استان البرز تصریح کرد: مسایل زیست‌محیطی یکی از دغدغه‌های اصلی خبرگزاری ایسنا در استان البرز است که همواره با ارایه اخبار و گزارش‌های دقیق و دلسوزانه، بدون حاشیه و جانب‌داری به شفاف‌سازی مشکلات محیط‌زیست در سطح استان می‌پردازد.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات زیست‌محیطی در استان البرز وجود دارد که نیازمند اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و آموزش است و جهاددانشگاهی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که دارد می‌تواند همراه و همیار ما در رفع این مشکلات باشد.

گفتنی است، در این تفاهم‌نامه که به‌منظور همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در راستای استفاده از ظرفیت و توانایی‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به امضای دو طرف رسید، موضوعاتی همچون «برگزاری همایش‌های علمی، فرهنگی، نشست‌ها و اردوها و کارگاه‌های کاربردی – آموزشی»، «برگزاری جشنواره‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی در حوزه‌های مورد توافق»، «انجام نیازسنجی در زمینه‌های مورد نیاز طرفین»، «همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت در راستای ارتقای دانش و توانایی مخاطبان»، «انجام پژوهش در خصوص همه‌ی امور مرتبط»، «همکاری در جهت ایجاد اتاق فکر»، «استفاده از اساتید دو طرف در برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت تخصصی»، «همکاری در جهت فرهنگ‌سازی و توسعه سواد محیط زیستی در بین مخاطبان اثرگذار اجتماعی» و «همکاری در ساخت و تولید محتواهای آموزش محیط‌زیست» مورد تاکید قرار گرفت.

کلید واژه ها: واحد البرز تفاهم‌نامه عمومی پیام جهاد ۱


نظر شما :