تحویل فاز اول فرستنده‌های اف.ام جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی به سازمان صداوسیما

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۹۰۸۷ پژوهشی
مدیر پروژه طراحی و ساخت فرستنده های ۲۰۰ وات FM سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی از تحویل ۵۰ دستگاه فرستنده به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
تحویل فاز اول فرستنده‌های اف.ام جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی به سازمان صداوسیما

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی، مدیر پروژه طراحی و ساخت فرستنده های 200 وات FM سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی از تحویل 50 دستگاه فرستنده به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گفته مهندس سجادی، به منظور ایجاد پوشش رادیویی در محل­هایی با وسعت کم و به دور از ایستگاه­های رادیویی پرقدرت مانند برخی از روستاها، از فرستنده­های کم قدرت استفاده می­شود. فرستنده JDN-FMTX200C با توان خروجی 200 وات می­تواند به عنوان یک فرستنده­ مستقل رزرو یا یک ماژول اصلی در فرستنده ­های چندبرنامه مورد استفاده قرار بگیرد.

این فرستنده ها می توانند به عنوان فرستنده­ی اصلی جهت پوشش یک برنامه­ی رادیویی در اطراف چند روستا و یا ایجاد پوشش رادیویی FM در ایستگاه­های کم قدرت رادیویی و همچنین استفاده به عنوان فرستنده­ رزرو در ایستگاه ­های پرقدرت مورد استفاده قرار گیرد.

از مهمترین ویژگی های این دستگاه می توان  به  استفاده از دو تغذیه­  مجزا جهت افزایش قابلیت اطمینان،  کانکتور خروجی از نوع N متناسب با توان خروجی فرستنده، پنل کاربر پسند با قابلیت نمایش انواع پارامترهای مربوط به دستگاه مجهز به RDS Encoder داخلی اشاره کرد.

این فرستنده ها با توان خروجی قابل تنظیم بین 40 تا 220 وات در باند اف ام و محدوده فرکانسی 5/87 تا 108 مگاهرتز به صورت کامل توسط مرکز خدمات تخصصی فرستنده های رادیویی سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی طراحی و ساخته شده و در فاز اول تعداد 50 دستگاه به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ارائه می شود و فاز دوم و سوم نیز تا پایان تابستان سال جاری تحویل داده خواهد شد.

گفتنی است، این سازمان با بهره مندی از توان متخصصان داخلی از دهه هفتاد طراحی فرستنده‌های MW و  FMرا آغاز کرده و هم اکنون حدود هشتاد درصد ایستگاه‌های رادیویی کشور به فرستنده‌های تولید داخلی این سازمان مجهز است.

کلید واژه ها: فرستنده رادیویی فرستنده اف ام سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی پیام جهاد 7 پژوهشی


( ۱ )

نظر شما :