رشد ۱۰ درصدی ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف در اردبیل

۰۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۸۳۷۹ پژوهشی
رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل از ذخیره ۸۵۰ نمونه خون بندناف در بانک خصوصی سلول‌های بنیادی رویان خبر داد.
رشد ۱۰ درصدی ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف در اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با اعلام این خبر افزود: با توجه به فرهنگ‌سازی و آگاهی خانواده‌ها از نتایج خوبی که از ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان در درمان بیماری‌ها حاصل شده، استقبال از آن در استان اردبیل روز به روز در حال افزایش است.

وی اظهار کرد: سال گذشته 126 نمونه خون بند ناف از استان اردبیل در بانک سلول‌های بنیادی رویان ذخیره شده که نسبت به سال گذشته رشد 10 درصدی داشته و همچنین از ابتداری سال‌جاری تاکنون ذخیره سازی 26 نمونه خون انجام شده است.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل یادآور شد: این دفتر علاوه بر ارایه خدمات به همشهریان استان اردبیل، مراجعه کنندگان شهرستان‌های آستارا و سراب را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

اوچی اردبیلی تصریح کرد: ذخیره‌سازی خون بندناف، فرصت مناسبی برای والدین به ویژه خانواده‌هایی با سابقه بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌هایی با منشا خونی که از شانس درمان با سلول‌های بنیادی برخوردارند، می‌باشد، همچنین برای این خانوده‌ها در راستای ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی از سوی بانک خون بند ناف رویان تخفیفات ویژه ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: سلول‌های بنیادی با توجه به اینکه در اکثر زایمان‌ها به عنوان زباله بیولوژیک دور ریخته می‌شود، اما در صورت ذخیره می‌تواند در درمان برخی بیماری‌ها صعب العلاج استفاده شود به همین منظور برای بهره‌مندی استان از این ظرفیت ارزشمند، دفتر نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف استان اردبیل راه اندازی و به صورت شبانه‌روزی آماده ارایه خدمات به مراجعه کنندگان است.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل خاطرنشان کرد: سلول‌‌های بنیادی خون بند ناف در زمان تولد نوزاد توسط کارشناسان بانک خون بند ناف رویان اردبیل با رعایت استانداردها و ارائه به موقع و صحیح خدمات دریافت و به بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان در تهران ارسال و ذخیره‌سازی می‌شوند.

اوچی اردبیلی یادآور شد: متقاضیان می‌توانند به دفتر نمایندگی بانک خون سول‌های بنیادی خون بند ناف رویان واقع در اردبیل، شهرک کارشناسان فاز3، میدان شفا، ساختمان جهاددانشگاهی واحد اردبیل، طبقه 3 مراجعه و پس از آگاهی، ارائه اطلاعات تکمیلی، مشاوره‌های تخصصی و پزشکی، قرارداد دریافت خدمات ذخیره ‌سازی نمونه خون بند‌ناف نوزاد را منعقد کنند.

وی با بیان این که زمان نگهداری خون بند ناف نوزاد بیش از 35 سال است که بیمه‌ای برای حفظ سلامتی فرزند محسوب می‌شود، تصریح کرد: پتانسیل درمان بیش از ۷۰ نوع بیماری در سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان وجود دارد.

کلید واژه ها: واحد اردبیل ذخیره‌سازی خون بندناف پژوهشی پیام جهاد 5


نظر شما :