با حضور معاون رییس جمهور؛

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در البرز رونمایی شد

۰۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۶ کد : ۱۸۳۶۵ پژوهشی
سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با اجرای جهاددانشگاهی واحد استان البرز در شورای برنامه ریزی استان البرز رونمایی شد.
سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در البرز رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، در این مراسم که 1 خرداد در استان و در ارتباطی ویدیویی با دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با حضور دکتر شهبازی استاندار البرز، مریم اسماعیلی فرد مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار البرز، احمدرضا فیروزی رییس جهاددانشگاهی واحد استان البرز و برخی از مدیران استانی برگزار شد، دکتر ابتکار درخصوص سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با قدردانی از توجه ویژه استاندار البرز به حوزه زنان و خانواده البرز و با اشاره به این که استان البرز رتبه پنجم را در انتصاب مدیران زن دارد، اظهار کرد: استان البرز نیازمند توجه ملی است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره اهمیت سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، گفت: این سند بر اساس مشکلات و بحران‌های هر استان، تدوین شده است و برای اجرای این سند نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، انجمن‌ها و تشکل‌ها هستیم.

وی هدف اصلی اجرای این سند را تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه، سیاست‌های ابلاغی ریاست جمهوری و تحقق عدالت جنسیتی دانست و گفت: عدالت جنسیتی تکلیف قانون برنامه ششم توسعه است و مبنای آن تفکر قرآنی و نشأت گرفته از نگاه دینی ما است.

دکتر ابتکار با ضروری دانستن برقراری عدالت جنسیتی و فرصت‌های برابری زنان و مردان در جامعه تاکید کرد:  شاخص‌های عدالت جنسیتی و سند ارتقای جایگاه زنان و خانواده سال ۹۶ به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی گفت: توجه به تعداد بانوان فارغ التحصیل بیکار، تحکیم خانواده و اشتغال بانوان از دیگر مسایل مهم سند است.

وی با اشاره به این که با همکاری جهاد کشاورزی بحث آموزش، تولید و ترویج محصولات سالم و استاندارد برای توان‌افزایی جوامع روستایی دنبال شده است، گفت: در پنج مرکز جهاد کشاورزی استان البرز بحث توانمند سازی زنان در زنجیره پرورش گیاهان دارویی دنبال شده است.

وی با اشاره به طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی جوامع محلی آسیب دیده که در ۹۵۰ نقطه کشور انجام شده است، گفت: در البرز نیز ۹۷ طرح اجرا شده است.

همچنین در این مراسم دکتر عزیزاله شهبازی استاندار البرز با قدردانی جهاددانشگاهی استان البرز به عنوان مجری طرح سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در البرز اظهار کرد: با پیگیری های جدی دکتر ابتکار معاون بانوان و خانواده ریاست جمهوری در حوزه خانواده و بانوان البرز، این سند امروز رونمایی شد.

وی با افزود: این سند ریل گذاری تلقی می شود و در شورای کمیسیون اجتماعی استان توسط مجریان و اساتید دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

شهبازی گفت: راه کارهای اجرایی این سند ملی در کمیته های فرعی استان مورد بررسی قرار می گیرد.

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تحقق عدالت جنسیتی، اضافه کرد: البرز ایران کوچک است و با رنگین کمانی از اقوام و همچنین تهدید آسیب های اجتماعی که وجود دارد براین اساس بافت های ناکارآمد استان شناسایی شد و این سند می تواند در جهت خانواده ای شاداب و چابک نقش آفرینی کند.

در ادامه این مراسم مریم اسماعیلی فرد مدیرکل امور زنان و خانواده استاندار البرز گفت: این سند با حمایت معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری تهیه شده و مجری طرح، جهاددانشگاهی استان البرز است.

وی با اشاره به این که در فرآیند تدوین سند جلسات متعددی با ذینفعان اجرایی علمی دولتی و غیر دولتی برگزار شد، ادامه داد: هدف این سند این است که مهم ترین مسایل استان البرز در حوزه زنان و خانواده شناسایی و اولویت بندی شود.

اسماعیلی فرد با بیان اینکه بر این اساس اعتبارات محدود را برای حل مسایل این حوزه سوق خواهیم داد، افزود: امید است در جهت تحقق سیاست های کلی نظام در حوزه خانواده ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و تحقق هدف عدالت جنسیتی که جزو اهداف مهم برنامه ششم توسعه نیز است، گام برداریم.

گفتنی است، در این مراسم نماینده جهاددانشگاهی استان البرز گزارشی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در البرز به عنوان مجری طرح ارایه شد.

کلید واژه ها: واحد البرز سند ارتقای وضعیت زنان پژوهشی پیام جهاد 7


نظر شما :