تشریح بسته‌ی حمایتی پارک علم و فناوری البرز از شرکت‌های فناور در دوران کرونا

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۳ کد : ۱۸۳۱۱ تجاری سازی و اشتغال
پارک علم و فناوری البرز به دلیل شیوع ویروس کرونا و به وجود آمدن مشکلاتی برای شرکت‌های فناور، بسته‌ای حمایتی برای بهبود بخشیدن به شرایط این شرکت‌ها تصویب کرده است.
تشریح بسته‌ی حمایتی پارک علم و فناوری البرز از شرکت‌های فناور در دوران کرونا

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر عطااله ربانی در تشریح این اقدامات گفت؛ این اقدامات شامل بخشودگی ۱۰۰درصدی اجاره بهای واحد های مستقر فعال مرکز رشد و پارک در فروردین ماه سال جاری ، موافقت با تقاضای واحد ها مبنی بر استمهال بدهی ها ، تمدید سه تا شش ماهه مهلت هسته ها، شرکت های پیش رشد و رشد برای رسیدن به سطح بالاتر (از پیش رشد به رشد و یا رشد به پارک ) که بدلیل ویروس کرونا نتوانسته بودند استاندارهای لازم( انتقال وضعیت) را اخذ نمایند، استمهال چندماهه درخواست تمدید انعقاد قراردادهای سال جاری و ارایه فضا با شرایط ویژه به شرکت هایی که تولید محصول در مقابله با بیماری "کرونا"   را دارند.
وی افزود: علاوه براین پارک با ارائه مشاوره برخط و تلفنی در زمینه نحوه اخذ مجوزها، بازار یابی،  تجاری سازی ، بهبود خط تولید و... به صورت رایگان به شرکت هایی که به دنبال عملکرد  در شرایط  موجود هستند توانسته کمک شایانی به این شرکت ها کند.
عطااله ربانی تصریح کرد: همچنین مهیا نمودن تسهیلات برای شرکت های موثر و فعال در مبارزه با ویروس کرونا و معرفی آنها به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای  اخذ تسهیلات  سرمایه در گردش کم بهره  و تسهیلات کم بهره ویژه تجاری سازی از دیگر اقدامات این پارک بوده است و این پارک با رایزنی ، مذاکره  و مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان غذا و دارو وسازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز مسیر را برای اخذ مجوز برای محصولات مرتبط با حوزه کرونا هموار تر کرده است.
رییس پارک علم و فناوری البرز تصریح کرد: این پارک همچنین با معرفی محصولات موثر و مورد نیاز برای مبارزه با کووید ۱۹ مانند ژل ها و اسپری های ضد عفونی کننده، تونل ضدعفونی کننده، تب سنج لیزری و ... از طریق مکاتبه با سازمان های مختلف و استفاده از رسانه ها وصدا و سیمای استان، گام مهمی در زمینه تولید محصولات مقابله با ویروس کرونا برداشته است.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرزکرونااشتغالپیام جهاد ۹


نظر شما :