آغاز همکاری مشترک بین پژوهشگاه علوم انسانی جهاددانشگاهی و دانشگاه لیسبون پرتغال

۱۰ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۳ کد : ۱۶۵۰۰ پژوهشی
نشست مشترک بین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات علوم اجتماعی جهاددانشگاهی با دانشگاه لیسبون پرتغال برگزار و در آن بر افزایش توسعه‌ی همکاری‌های مشترک تاکید شد.
آغاز همکاری مشترک بین پژوهشگاه علوم انسانی جهاددانشگاهی و دانشگاه لیسبون پرتغال

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات علوم اجتماعی جهاددانشگاهی، نخستین سمپوزیوم و کارگاه آموزشی بین‌المللی «بازآفرینی شهری و تحلیل راهبردهای فضایی» از سوی پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی و با همکاری دانشگاه لیسبون، مرکز تحقیقات معماری، شهرسازی و طراحی (CIAUD) پرتغال و موسسه پرهام عمارت افرند، با حضور بیش از 150 نفر برگزار شد.
در همین زمینه، به همت گروه پژوهشی معماری و منظر شهری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات علوم اجتماعی جهاددانشگاهی و با هدف ایجاد شبکه‌ی علمی تخصصی و تبادل دانش با دانشگاه‌ها و موسسات بین‌المللی، نشست مشترکی با نماینده‌ی دانشگاه لیسبون پرتغال و مرکز تحقیقات معماری، شهرسازی و طراحی (CIAUD) در 5 اسفندماه سال 1398 در دفتر ریاست این پژوهشگاه برگزار شد.
دکتر فیضی در این نشست تاکید کرد که با توجه به ظرفیت‌های فراوان پژوهشگاه در زمینه‌های پژوهشی، آموزشی و خدمات تخصصی، بستر مناسبی برای انجام کارهای مشترک وجود دارد.
هم‌چنین پروفسور فرانسیسکو سردورا ضمن تشکر از فرصت فراهم‌شده در سمپوزیوم و نشست مشترک، اظهار آمادگی کرد که در تمام سطوح پیشنهادی ظرفیت همکاری فراهم است؛ لذا مقرر شد، پژوهشگاه تفاهم‌نامه‌ای مشترک با دانشگاه لیسبون و CIAUD انعقاد کند تا در ذیل آن سایر فعالیت‌ها تعریف شود.

 


نظر شما :