چاپ مقاله عضو هیات علمی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در مجله IJST

۰۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۱ کد : ۱۶۴۷۵ پژوهشی
مقاله سکینه کهنسال واجارگاه، عضو هیات علمی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در مجله IJSTبه چاپ رسید.
چاپ مقاله عضو هیات علمی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در مجله IJST

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مقاله سکینه کهنسال واجارگاه عضو هیات علمی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با عنوان “The effect of packing type, temperature, and storage time on physicochemical traits of fresh Ziziphus jujube Mill” در مجله Indian Journal of Science & Technology  با رتبه ISI, Thomson Reuters "Web of Science به چاپ رسید.

در این مقاله آمده است، میوه عناب یک گیاه دارویی با ارزش در طب سنتی ایران بوده است. در طب سنتی چین و کره از آن به عنوان دارویی برای کاهش اضطراب و تقویت کننده معده، طحال و سیستم گوارشی استفاده می شود.

همچنین در مطالعات مختلف بیان شده است که عناب خون را تصفیه کرده؛ باعث دفع سموم از بدن شده و از بروز مشکلات قلبی جلوگیری می نماید. همچنین مشخص شده است که عناب، دندان ها را در برابر پوسیدگی مقاوم می سازد.

گفتنی است با توجه به نتایج جهت جلوگیری از کاهش مواد موثره در میوه تازه عناب پیشنهاد می شود به دور ازمجاورت اکسیژن هوا، در ظروف از جنس پلی اتیلن بدون منفذ گذاشته و تا موقع مصرف در درجه حرارت های پایین نگهداری شود.

طرح منتهی به یافتن راهکار جدیدی در جهت ماندگاری عناب تازه شد.


نظر شما :