مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالروز انقلاب اسلامی در فارس برگزار شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۹ کد : ۱۶۰۵۹ عمومی
رییس جهاددانشگاهی فارس در مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالروز انقلاب اسلامی با بیان این که برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد.
مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالروز انقلاب اسلامی در فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، رییس جهاددانشگاهی فارس ۲۱ بهمن‌ماه در مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالروز انقلاب اسلامی و همچنین گرامیداشت یاد سردار دل‌ها که با حضور کارکنان این نهاد در شیراز برگزار شده بود، گفت: انقلاب اسلامی فرزندانی را تربیت کرده است که هر کدام توانستند برای این کشور افتخار بیافرینند.

وی افزود: امروز چهلمین روز شهادت سرداری را برگزار می‌کنیم که بدون درنظر گرفتن جناح و گرایش خاصی، به این مردم و نظام اسلامی خدمت کرد.

بابایی با بیان اینکه اقشار مختلف مردم ایران قدردان زحمات سردار سلیمانی هستند، به تشییع میلیونی سردار دل‌ها اشاره کرد و گفت: مردم ثابت کردند که اگر به آنان صادقانه خدمت کنیم، حتما قدردان هستند حتی اگر فرسنگ‌ها دورتر از آنان خدمت کنیم و به شهادت برسیم.

رییس جهاددانشگاهی فارس اظهار کرد: درسی که سردار سلیمانی به ما داد شاید در هیچ کلاس و مکتب دیگری نتوانیم یاد بگیریم و نباید از این موارد به سادگی عبور کنیم. حاج قاسم سلیمانی شهید شد ولی این شهادت می‌تواند درس خوبی برای غفلت‌زدگان باشد.

وی با بیان اینکه برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد و در این انقلاب افرادی مانند سلیمانی‌ها بودند که بدون هیچ توقعی کار جهادی کردند و زحمت کشیدند و این‌ها درس‌هایی است که می‌توانیم یاد بگیریم.

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات جهادگران برای ارتقای این واحد قدردانی و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم راه پیشرفت و اعتلا را با همت جهادگران طی کنیم.

رییس جهاددانشگاهی فارس اهمیت قدردانی از نعمت امنیت را یادآور شد و گفت: حاصل دو روز ناامنی در استان را مشاهده کردیم که چگونه یکی از ساختمان‌های جهاددانشگاهی توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شد و در این میان افرادی بودند که از جان و زندگی خود گذشتند تا امنیت را دوباره به ما بازگردانند و این برای همه ما درس عبرت است که بدانیم که اگر حتی دو روز امنیت نباشد، چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

وی اظهار کرد: امروز با گذشت دو ماه از قضیه به آتش کشیدن ساختمان آموزشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس، جهادگران با تلاش و همتی که انجام دادند، توانستیم بخش‌هایی از این ساختمان را بازسازی کنیم و به یاری خدا از ۲۶ بهمن‌ماه جاری تمام بخش‌های این ساختمان به جز سالن آمفی‌تئاتر قابل بهره‌برداری خواهند شد و امیدواریم که بتوانیم تا پایان سال جاری سالن آمفی‌ تئاتر این مجموعه را بازسازی و آماده بهره‌برداری نماییم.

بابایی با تاکید بر این که در جهاددانشگاهی همواره نگاهمان به آینده است، گفت: آینده می‌تواند روشن باشد اگر همت جهادی داشته باشیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم تا بتوانیم به قله دست یابیم.

وی با تاکید بر این که هدف ما در جهاددانشگاهی فارس دستیابی به قله است، گفت: به تبع در میان این راه مشکلاتی هم داریم و امیدواریم که بتوانیم با روحیه جهادی جهادگران بر این مشکلات فائق آییم.

بابایی در ادامه با تصریح این که اقدامات خوبی در بخش معاونت پشتیبانی در حال انجام است، گفت: در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مجدد تعاونی مسکن کارکنان جهاددانشگاهی فارس هستیم که امیدواریم بتوانیم تا اسفندماه جاری خبرهای خوبی را به همکاران خود بدهیم.

جواد قناعتی، رییس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد سردار دل‌ها گفت: انقلاب اسلامی خودش را به جلو برد ولی جمهوری اسلامی به آن اهدافی که داشته هنوز نرسیده است و اصولا باید بدانیم که میان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی فرق است؛ مسایل اقتصادی وظیفه جمهوری اسلامی است، ولی رهبری انقلاب به عهده رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان این که در جمهوری اسلامی مردم خودشان مسوولانشان را انتخاب می‌کنند پس باید با دقت و هوشیارانه انتخاب‌های خود را انجام دهند، گفت: ادبیات و مکتب انقلاب اسلامی با جمهوری اسلامی متفاوت است، بنابراین باید تلاش کنیم تا جمهوری اسلامی را به انقلاب اسلامی برسانیم و این مساله محقق نمی‌شود مگر با افزایش درک و آگاهی مردم و وقتی به این رشد فکری می‌رسیم که دیگر کسی با وعده‌های دروغین ما را سرکار نگذارد و از ما رأی نگیرد.

در پایان این مراسم از برترین‌های مسابقات فرهنگی- ورزشی دهه مبارک فجر و پیشکسوتان این نهاد با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.